Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kaskady, mgła i chodzenie po wodzie

2012-03-12

Kaskady, mgła i chodzenie po wodzie

Sąd konkursowy wybrał koncepcję fontanny, która powstanie na Placu im. Jana Heweliusza w Gdańsku.

Sąd konkursowy wybrał koncepcję fontanny, która powstanie na Placu im. Jana Heweliusza w Gdańsku. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył gdański architekt Roland Kwaśny. Zaprojektowana przez niego fontanna stworzy kilka obrazów wodnych: tarcze, mgłę i lustro wodne. Te trzy tryby będą mogły pracować samodzielnie lub w kombinacjach, tworząc różnorodne zjawiska wodno-świetlne.

Zwycięski projekt składa się z dwóch części. Pierwsza nawiązuje do kaskad, które przy Wielkim Młynie tworzy rzeka Radunia. Na długości 4 metrów woda ma spływać ze ściany i tworzyć gładką, podświetlaną wieczorem taflę. W ciągu dnia w warstwie wody odbijać się będą elementy architektury, drzewa i niebo. Drugą część obiektu stanowi zwilżona wodą powierzchnia, na której zamontowane będą trzy rury o średnicy 190 cm, przerwane na szczycie. Po stale utrzymującej się cienkiej warstwie wody będzie można chodzić.

Fontanna ma zostać ukończona na wiosnę przyszłego roku. Koszty realizacji wybranego projektu (które wstępnie oszacowano na 1 mln zł) pokryje spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Źródło: KRN.pl | 2012-03-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na zamianęmieszkania do kupieniainne nieruchomości na wynajemdomy na wynajem powiat Zwoleńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zamojskimieszkania na sprzedaż gmina Radomyśl Wielkimieszkania na wynajem gmina Ożarowicemieszkania na sprzedaż w Zaborzemieszkania na wynajem w Łagiewnikachmieszkania na sprzedaż w Bogusławie

Deweloperzy

);