Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kamienica Wolfa Krongolda na sprzedaż

2008-05-06

Kamienica Wolfa Krongolda na sprzedaż

Ratusz wystawił na przetarg zabytkową kamienicę przy ul. Złotej 83. Za tę zrujnowaną, ale jedną z najciekawszych warszawskich kamienic, chce dostać 15 mln zł.

Ratusz wystawił na przetarg zabytkową kamienicę przy ul. Złotej 83. Za tę zrujnowaną, ale jedną z najciekawszych warszawskich kamienic, chce dostać 15 mln zł.

Jak przypomina „Gazeta Wyborcza”, ogromna pięciopiętrowa kamienica na rogu ul. Złotej i Żelaznej powstała w latach 1896-99. Zbudował ją znany spekulant budowlany Wolf Krongold. Był to bogato zdobiony dom. Nad jego narożnikiem umieszczono attykę z rzeźbami starca symbolizującego XIX w. i młodzieńca uosabiającego wiek XX. Frontowa klatka schodowa była wyłożona białym marmurem. Jednak część zdobień została zniszczona w czasie wojny. W 1953 r. usunięto ocalałe sztukaterie, a w latach 60. skuto balkony i zdemontowano zdobioną ręcznie, kutą bramę. W kamienicy nikt już nie mieszka, ostatnich mieszkańców samorząd wysiedlił kilka lat temu.

Mimo że urzędnicy ratusza pokazywali budynek potencjalnym inwestorom już rok temu na targach nieruchomości w Cannes, dopiero po uzyskaniu uzgodnień konserwatorskich trafia on na przetarg – czytamy dalej. Budynek jest wpisany do rejestru zabytków, więc przyszły inwestor swoje poczynania będzie musiał uzgadniać ze stołecznym konserwatorem zabytków, który już teraz postawił warunek: zachować maksimum zabytkowej substancji tego budynku.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna 27.04.2008 | 2008-05-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdziałki na sprzedażlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Wschowskilokale użytkowe na wynajem powiat Białogardzkidomy na wynajem gmina Śniadowodomy na sprzedaż gmina Somoninomieszkania na sprzedaż w Bziancemieszkania na sprzedaż w Adamowiemieszkania na wynajem w Sowińcu

Deweloperzy