Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jest wykonawca Międzynarodowego Centrum Kongresowego

2011-10-04

Jest wykonawca Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Urząd Miasta Katowice zawarł umowę na budowę kompleksu.

3 października nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na budowę Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Na wykonawcę kompleksu magistrat wybrał firmę Polimex-Mostostal z Warszawy.

W styczniu ubiegłego roku projekt autorstwa spółki JEMS Architekci z Warszawy uzyskał pozwolenie na budowę. W lutym miasto ogłosiło przetarg na prace budowlane. Swoje oferty złożyło dwanaście firm, w tym również zagraniczne. Najkorzystniejszą okazała się propozycja stołecznej spółki. Koszt realizacji inwestycji zamknie się w kwocie 304,5 mln zł. Część środków pochodzić będzie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Zadaniem wykonawcy będzie budowa obiektu Centrum o całkowitej powierzchni około 37 tys. m kw., przebudowanie lub budowa nowej infrastruktury podziemnej, budowa dróg dojazdowych, parkingów, a także korytarza łączącego MCK z katowickim Spodkiem. Spółka będzie mieć także obowiązek zagospodarowania otoczenia i dachu Centrum zielenią. Wszystkie działania mają zakończyć się w pierwszej połowie 2013 r.

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-10-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupienialokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajemdomy na sprzedaż powiat Węgrowskimieszkania na wynajem powiat Stalowowolskimieszkania na sprzedaż gmina Lędzinydomy na wynajem gmina Gibymieszkania na sprzedaż w Dźwierźniemieszkania na wynajem w Krępicymieszkania na wynajem w Żytniowie

Deweloperzy

);