Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jest projekt rozbudowy Balic

2007-07-26

Jest projekt rozbudowy Balic

Hiszpańsko-polskie Estudio Lamela wygrała konkurs na projekt rozbudowy portu lotniczego w podkrakowskich Balicach.

Hiszpańsko-polskie Estudio Lamela wygrało konkurs na projekt rozbudowy portu lotniczego w podkrakowskich Balicach. Ta sama pracownia architektoniczna projektowała już wcześniej, m.in. terminal lotniska w Madrycie i przebudowę lotniska Okęcie. Konkurs dotyczył zarówno rozbudowy istniejącego już terminalu pasażerskiego, jak i zaprojektowania hotelu z wielopoziomowym parkingiem, który ma stanąć nieopodal.

Koszty budowy terminalu pasażerskiego oszacowano na 40 mln euro. Kolejne 10 mln ma kosztować jego wyposażenie. Ta część inwestycji będzie współfinansowana ze środków unijnych. Natomiast hotel – którego realizacja kosztować będzie około 15 mln euro – ma być przedsięwzięciem komercyjnym.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na przyszły rok, a zakończenie – na koniec dekady. Rozbudowa lotniska w Balicach jest konieczna ze względu na rosnącą z roku na rok liczbę korzystających z niego pasażerów. W ubiegłym roku lotnisko odprawiło prawie 2,4 mln pasażerów, a w tym roku będzie ich jeszcze więcej.

Źródło: KRN.pl | 2007-07-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Krośnieńskidomy na wynajem powiat Sochaczewskidomy na sprzedaż gmina Iłżalokale użytkowe na sprzedaż gmina Lipinki Łużyckiemieszkania na wynajem w Wielkim Podlesiudomy na sprzedaż w Okrąglkudomy na wynajem w Brzeźnie

Deweloperzy

);