Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jesienią możliwa kolejna podwyżka stóp procentowych

2008-07-31

Jesienią możliwa kolejna podwyżka stóp procentowych

RPP nie zaskoczyła rynku i pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Na podwyżkę może zdecydować się jesienią.

RPP nie zaskoczyła rynku i pozostawiła stopy procentowe bez zmian. Na podwyżkę może zdecydować się jesienią – informuje „Gazeta Prawna”.

Decyzja RPP oznacza, że podstawowa stopa procentowa została utrzymana na poziomie nie mniejszym niż 6 proc., a depozytowa na poziomie 4,50 proc. Takiej decyzji oczekiwali ekonomiści, choć zaskoczył ich komentarz Rady, który sugeruje, że w tym roku kredytobiorcy mogą spodziewać się jeszcze podwyżki stóp – czytamy. Rada powróciła na stanowisko, że z powodu ryzyka kształtowania się inflacji wyższej niż w projekcji wzrosło prawdopodobieństwo podwyżki stóp.

Jak przypomina gazeta, do tej pory Rada Polityki Pieniężnej podnosiła stopy w styczniu, lutym, marcu i czerwcu 2008 r. oraz cztery razy w 2007 roku – w kwietniu, czerwcu, sierpniu i listopadzie, łącznie o 200 punktów bazowych.

Źródło: „Gazeta Prawna” 31.07.2008 | 2008-07-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciadomy na zamianękamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Obornickimieszkania na sprzedaż powiat Nowosądeckidomy na wynajem gmina Ulan-Majoratlokale użytkowe na wynajem gmina Kościandomy na sprzedaż w Boryńdomy na sprzedaż w Grabnikumieszkania na wynajem w Kiemławkach Małych

Deweloperzy

);