Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jednolita stawka dla najmu

2010-01-28

Jednolita stawka dla najmu

Podatnicy osiągający przychody z najmu prywatnego zapłacą w tym roku podatek ryczałtowy według jednej 8,5-proc. stawki.

Podatnicy osiągający przychody z najmu prywatnego zapłacą w tym roku podatek ryczałtowy według jednej 8,5-proc. stawki – donosi „Dziennik Gazeta Prawna".
 
Jak czytamy dalej, dziś weszły w życie przepisy podpisanej przez prezydenta ustawy z 17 grudnia 2009 r. o zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Nowe przepisy wprowadzają korzystne zmiany w zakresie opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym umów najmu zawieranych poza działalnością gospodarczą (wynajem prywatnych nieruchomości).
 
W tym roku obowiązuje niższa, 8,5-proc., stawka ryczałtu od całego przychodu z najmu. Do końca 2009 r. ryczałt w wysokości 8,5 proc. płacili podatnicy, których przychody z najmu nie przekraczały równowartości 4 tys. euro (13 510 zł w 2009 r.). Po przekroczeniu tej kwoty podatek od nadwyżki wzrastał do 20 proc. – dodaje dziennik.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 28.01.2010 | 2010-01-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice na sprzedażdomy na zamianęmieszkania na wynajem powiat Wadowickimieszkania na sprzedaż powiat Cieszyńskidomy na sprzedaż gmina Kiernoziamieszkania na sprzedaż gmina Kowaldomy na wynajem w Patrzykowiemieszkania na wynajem w Guzachmieszkania na wynajem w Skokach

Deweloperzy

);