Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jakie mieszkania cieszą się powodzeniem wśród najmłodszych nabywców?

IzaBella Skalna | 2022-04-14

Jakie mieszkania cieszą się powodzeniem wśród najmłodszych nabywców?
Jakie mieszkania cieszą się powodzeniem wśród najmłodszych nabywców?

Deweloperzy mają dziś nie lada wyzwanie, aby trafić w gusta i oczekiwania swoich najmłodszych klientów. Jakie mają preferencje osoby poniżej 30 lat i czy stanowią oni dużą grupę kupujących? Co wpływa na ich decyzje o zakupie?

Jeden, dwa, a może trzy pokoje

Okazuje się, że wśród klientów poniżej 30. roku życia największą popularnością cieszą się mieszkania trzypokojowe. Potwierdzają to badania jednego z wrocławskich deweloperów, które wskazują, że aż 60 proc. łącznej sprzedaży nieruchomości to właśnie mieszkania z trzema pokojami.

Na taki wybór decydujący wpływ ma przede wszystkim perspektywa przyszłego powiększenia rodziny. Stąd też klienci zwracają uwagę, aby na osiedlu lub w bliskiej okolicy znajdował się plac zabaw i dużo zieleni. Mieszkania typu studio i lokale dwupokojowe na ogół stanowią 20 proc. sprzedawanych nieruchomości w badanej przez dewelopera grupie wiekowej.

Kawalerzy wolą kawalerki

Nieco inne kryteria wyszukiwania mają młodzi single. Tę grupę wiekową interesują głównie mieszkania do 45 mkw., które odznaczają się ładnym widokiem i są położone na jak najwyższym piętrze. I tutaj przeważają raczej mieszkania dwupokojowe, ewentualnie trzypokojowe o metrażu około 55 mkw i oczywiście słynne kawalerki.

Najmłodszym klientom zależy głównie na dobrym dostępie do infrastruktury, czyli do komunikacji miejskiej, ale także gastronomii, usług i handlu. Najbardziej istotny jest jednak dostęp do placówek edukacyjnych. Wniosek z tego taki, że kluczowe znaczenie ma dla nich przede wszystkim lokalizacja inwestycji, aczkolwiek nie bez znaczenia jest także standard. Są to osoby, którym zdecydowanie odpowiada miejski styl życia i nowoczesne rozwiązania. Z kolei rodziny najchętniej wybierają mieszkania z brakiem widoku na ulicę, z ogródkiem lub tarasem i najlepiej w cichej i spokojnej okolicy.

Gusta i potrzeby zmieniają się wraz z wiekiem

Dziś inaczej niż kiedyś, nawet najmłodsi klienci wiedzą doskonale, że mieszkanie, w które inwestują w młodym wieku, raczej nie będzie im służyć do końca życia. Dlatego też z upływem czasu wymienią je zwykle na większe. Niemniej jednak głównym wyznacznikiem pozostaje niezmiennie cena i posiadana zdolność kredytowa lub pomoc rodziców. Okres pandemii spowodował również, iż młodzi ludzie o wiele chętniej chcą kupować większe mieszkania. Jest to podyktowane pracą zdalną lub hybrydową, która wymaga znalezienia dodatkowej przestrzeni do pracy w domu.

Co by nie mówić, osoby poniżej 30. roku życia to obecnie grupa dojrzałych i świadomych konsumentów. Ich udział wśród kupujących jest dosyć spory, a z roku na rok się powiększa. Portfel zakupowy młodych klientów jak łatwo da się zauważyć, jest bardzo zróżnicowany i zależny w dużej mierze od indywidualnych możliwości finansowych. Niektórzy młodzi samodzielnie nabywają nieruchomość, a w innych przypadkach umowa kupna/sprzedaży zawierana jest przez ich rodziców. Często ma to być ich pierwsze lokum na okres studiów i rozpoczęcia pierwszej pracy.

 

 

 

Źródło: KRN.pl | 2022-04-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Deweloperzy

);