Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Jak wygląda Mieszkanie Plus po 3 latach?

Dominika Sułkowska | 2019-03-15

Jak wygląda Mieszkanie Plus po 3 latach?
Podsumowano program „Mieszkanie Plus”

Do tej pory w ramach programu „Mieszkanie Plus” oddano 480 lokali. 1050 jest w trakcie budowy, a w przygotowaniach jest ich 26,7 tys.

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości Mirosław Barszcz podsumował rozwój programu „Mieszkanie Plus” po trzech latach jego istnienia. Obecnie powstają 1054 lokale, a w przygotowaniu pozostaje 26 702 mieszkania. Dodatkowo oznajmił, że do końca III kwartału tego roku powinny zapaść zgody inwestycyjne na kolejnych 55 745 mieszkań.

Przeczytaj też: Czy Mieszkanie Plus się opłaca? Porównujemy ceny

Jak podaje Polskie Radio, wiceprezes PFR Nieruchomości Grzegorz Muszyński twierdzi, że w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości przeanalizowano ok. 500 tys. działek, z których 500 nadaje się pod zabudowę mieszkaniową. Daje to potencjał na wybudowanie 60 tys. mieszkań. Na najbliższe lata spółka zapowiada realizację ponad 110 tys. mieszkań. Szacowany czas na wybudowanie i oddanie kolejnych mieszkań dla najemców wynosi 10 lat.

Będziemy uzupełniali rynek i oddziaływali tak, żeby nie dłużej, ale też i nie szybciej niż 10 lat trwał proces inwestycyjny – dodał Muszyński.

Jak zapowiedział Janusz Olesiński, prezes katowickiego TBS, które jest współudziałowcem spółki, wybudowanie ponad 500 mieszkań na katowickim Nikiszowcu będzie jedną z inwestycji zaplanowanych w programie. Już w przyszłym roku powinny być gotowe do zamieszkania. Lokale będą dostosowane dla osób starszych, niepełnosprawnych, a także dzieci. Wysokość czynszu w Katowicach wyniesie 27 zł brutto za metr kwadratowy. Przy wyborze opcji z dojściem do własności po 30 latach, wyniesie on 35 zł brutto za metr kwadratowy. Warto zaznaczyć, że ceny na katowickim rynku wahają się w przedziale od 30 do 40 zł za metr kwadratowy.  

Źródło: Polskie Radio | 2019-03-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
START CITY
Inwestycja Cieślewskiego 7A

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianękamienice na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Tomaszowskimieszkania na wynajem powiat Jeleniogórskidomy na sprzedaż gmina Budzyńlokale użytkowe na wynajem gmina Zadzimmieszkania na wynajem w Przetyczu Włościańskiejmieszkania na wynajem w Rusinowiemieszkania na wynajem w Dubecźnie

Deweloperzy

);