Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestycję blokuje willa

2011-11-23

Inwestycję blokuje willa

Obrońcy domy Grunebergów skutecznie blokują realizację wartego blisko 230 mln zł Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju.

Obrońcy domy Grunebergów skutecznie blokują realizację wartego blisko 230 mln zł Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Fiaskiem zakończyły się rozmowy, na jakie magistrat 21 listopada zaprosił przedstawicieli Stowarzyszenia Ocalmy Zabytek – czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

Początkowo miasto planowało willę zburzyć. Jednak kiedy protestujący uzyskali dla niej status zabytku, urzędnicy zaproponowali inne rozwiązanie – przesunięcie budynku na odległość ok. 20 m od pierwotnej lokalizacji, wyremontowanie i przekazanie na funkcję publiczną, np. jako muzeum. Takie rozwiązanie spotkało się jednak z negatywną reakcją organizacji. Problemem dla niej jest również kolektor ściekowy, jaki w wyniku realizacji inwestycji ma przeciąć parcelę na której stoi dom.

Miasto nie widzi innego rozwiązania. Poprowadzenie tramwaju estakadą nie wchodzi w grę ze względu na przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu. Zmiana przebiegu linii też jest nierealna, bo wiązałaby się z likwidacją zabudowanej ul. Jaśminowej. Jeśli kompromis nie zostanie wypracowany przed 31 stycznia 2012 r., 106 mln zł zarezerwowanych na inwestycję przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przepadnie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 22.11.2011 | 2011-11-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciadziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Konińskidomy na sprzedaż powiat Lidzbarskimieszkania na wynajem gmina Zawidówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Bychawadomy na wynajem w Budziscemieszkania na wynajem w Rydzewiedomy na wynajem w Woli Pękoszewskiej

Deweloperzy

);