Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestorzy z zachodu

2011-06-29

Inwestorzy z zachodu

Zainteresowania obcokrajowców inwestowaniem na polskim rynku nieruchomości od siedmiu lat konsekwentnie rośnie.

Zainteresowanie obcokrajowców inwestowaniem na polskim rynku nieruchomości od siedmiu lat konsekwentnie rośnie – wynika z ustaleń analityków Emmerson SA, które przywołuje „Puls Biznesu”. Od wejścia Polski do Unii Europejskiej poziom inwestycji na tym polu wzrósł kilkukrotnie.

W pierwszych latach obecności w UE najbardziej dynamicznie rozwijał się rynek mieszkaniowy. W rekordowym 2008 r. inwestorzy z zachodu byli w posiadaniu ponad 188 tys. m kw. lokali mieszkalnych w Polsce. Oznaczało to wzrost o ponad 140 proc. w porównaniu do 2005 r. - wynika z danych Działu Analiz Emmerson. Nadejście kryzysu zmieniło sytuację i zahamowało inwestycje w tym sektorze. W 2010 r. łączna powierzchnia w posiadaniu obcokrajowców wynosiła już tylko 172 tys. m kw.

Miniony rok przyniósł jednak znaczne ożywienie na rynku lokali użytkowych. Łączna powierzchnia obiektów w posiadaniu zagranicznych inwestorów wyniosła 106 tys. m kw. Dla porównania rok wcześniej było to 48 tys., a w 2005 r. - 22 tys. m kw. Zdaniem analityków, zadecydowała o tym większa rentowność obiektów komercyjnych.

Obcokrajowcy kupują nieruchomości w Polsce przede wszystkim w celach inwestycyjnych, korzystając z dynamicznego rozwoju rynku. Własne mieszkanie może stanowić także bazę dla urlopów spędzanych nad Wisłą. Dla mieszkańców krajów zachodnich jest przede wszystkim niezwykle opłacalną inwestycją.

Źródło: „Puls Biznesu” | 2011-06-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciamieszkania na wynajem powiat Słupskilokale użytkowe na wynajem powiat M. Elblągmieszkania na sprzedaż gmina Krzeszowicelokale użytkowe na wynajem gmina Rokicinydomy na sprzedaż w Wólce Bieleckiejmieszkania na sprzedaż w Świnniemieszkania na sprzedaż w Krukowie

Deweloperzy

);