Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

II Krajowy Kongres Finansowania Nieruchomości

2009-05-28

II Krajowy Kongres Finansowania Nieruchomości

Odnosząc się do propozycji, by zakres programu „Rodzina na swoim” został ograniczony jedynie do rynku pierwotnego, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiedział, że ewentualne zmiany musiałyby zostać poprzedzone analizami, które wskazałyby wszystkie skutki takiego działania.

Podczas II Krajowego Kongresu Finansowania, który odbył się 27 maja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, odnosząc się do propozycji, by zakres programu „Rodzina na swoim” został ograniczony jedynie do rynku pierwotnego, zapowiedział, iż ewentualne zmiany musiałyby zostać poprzedzone analizami, które wskazałyby wszystkie skutki takiego działania.

Wiceminister Patrycja Wolińska-Bartkiewicz dodała, że konieczne jest wyjście poza dotychczasowe sztywne regulacje, które nie pozwalały odpowiednio finansować inwestycji oraz że budowa infrastruktury wymaga od rządu podzielenia się odpowiedzialnością finansową z wszystkimi graczami na rynku, tj. stroną publiczną, bankami, towarzystwami finansowymi i innymi. Kongres Finansowania Nieruchomości, który honorowym patronatem objęło Ministerstwo Infrastruktury, został zorganizowany przez Polski Związek Firm Deweloperskich, Związek Banków Polskich oraz Gdańską Akademię Bankową. Stanowi miejsce nawiązywania współpracy między przedstawicielami firm deweloperskich, budowlanych oraz reprezentantami instytucji finansowych i administracji państwowej. Spotkania mają na celu poszukiwanie rozwiązań służących rozwojowi rynku nieruchomości w Polsce.
 

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury 27.05.2009 | 2009-05-28

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażgaraże na sprzedażdomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Bielskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Hajnowskilokale użytkowe na wynajem gmina Nowa Wieś Wielkadomy na wynajem gmina Kowaladomy na wynajem w Łagowiemieszkania na wynajem w Moszna-Wsidomy na sprzedaż w Wiosce

Deweloperzy

);