Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hotelarze chcą plaż na wyłączność

2011-11-14

Hotelarze chcą plaż na wyłączność

Właściciele ośrodków wypoczynkowych na kołobrzeskim wybrzeżu wystąpili do władz miasta z wnioskiem o wydzierżawienie im fragmentów plaż.

Właściciele hoteli i pensjonatów w Kołobrzegu pozazdrościli kurortom zachodnioeuropejskim, gdzie najwyższej klasy ośrodki mają nierzadko część plaży na wyłączność. W ramach inicjatywy Polskiego Centrum SPA Kołobrzeg i Regionalnego Stowarzyszenia Turystyczno-Uzdrowiskowego (RSTU), miejscowi hotelarze wystąpili do władz miasta z wnioskiem o długoterminowe wydzierżawienie im fragmentów bałtyckiej plaży. Wstępna opinia magistratu jest pozytywna – poinformowała „Rzeczpospolita”.

Najnowszy pomysł wydzielenia hotelom sektorów wybrzeża budzi wiele kontrowersji. Po pierwsze, każdy obywatel ma ustawowo zagwarantowaną swobodę korzystania z morza i plaż. Drugim argumentem stawianym przez przeciwników pomysłu jest fakt, że kołobrzeska plaża jest miejscami bardzo wąska. Turyści boją się, że po oddaniu jej fragmentów w zarząd, mogą one praktycznie zostać wyłączone z użytkowania. Całkowite grodzenie jest niemożliwe. Zwykły turysta będzie mógł przechodzić tylko przez wydzierżawiony odcinek. Rozłożenie sprzętów plażowych dla osób niebędących hotelowymi gośćmi będzie zakazane.

Jak argumentują kołobrzescy hotelarze, głównym celem ich działania jest osiągnięcie standardu i komfortu równego z tym, z jakimi podróżujący spotykają się na całym świecie. Jeśli władze Kołobrzegu oddadzą plażę pod prywatny zarząd, do kolejnych magistratów nadbałtyckich kurortów, mogą trafić podobne wnioski.

Źródło: „Rzeczpospolita” | 2011-11-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupieniagaraże na wynajemdomy na sprzedażdomy na wynajem powiat Obornickimieszkania na wynajem powiat Chodzieskidomy na sprzedaż gmina Stara Kamienicadomy na wynajem gmina Miłkowicedomy na sprzedaż w Dębina-Osadamieszkania na sprzedaż w Jeleniniemieszkania na sprzedaż w Szymbarku

Deweloperzy

);