Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Hotel Sobieski wraz z biurowcem sprzedany

2011-08-02

Hotel Sobieski wraz z biurowcem sprzedany

Nowym właścicielem znanego warszawskiego hotelu oraz pobliskiego biurowca została norweska firma Wenaasgruppen.

Hotel Sobieski reprezentuje wysoki, czterogwiazdkowy standard. Co roku zatrzymuje się w nim ok. 100 tys. osób. Od 2006 r. właścicielami hotelu Jan III Sobieski oraz przylegającego do niego biurowca byli Warimpex, Fundusz Europa Fund II zarządzany przez Europa Capital oraz George Mula. Teraz zobowiązali się do sprzedaży wszystkich swych udziałów w obydwóch obiektach. Nowym właścicielem jest norweska spółka inwestycyjna Wenaasgruppen, zajmująca się nieruchomościami hotelowymi oraz zarządzaniem aktywami. Jedna z największych skandynawskich firm posiadających hotele wykupiła udziały za ponad 50 mln euro.

Franz Jurkowitsch, prezes spółki Warimpex, tłumaczy, że sprzedaż hotelu była wpisana w strategię spółki. Planuje ona regularną sprzedaż majątku, aby zdobyć fundusze na nowe inwestycje. Zaznacza, że jest to pierwsza poważna transakcja na rynku hotelarskim w Europie Środkowo-Wschodniej po globalnym kryzysie finansowym. Jest oznaką ożywiania się rynku w tym rejonie.

Czytaj więcej newsów

Źródło: e-biurowce.pl | 2011-08-02

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemkamienice na wynajemdziałki na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Płońskilokale użytkowe na wynajem powiat Bolesławieckidomy na sprzedaż gmina Marcinowicedomy na wynajem gmina Pietrowice Wielkiemieszkania na sprzedaż w Nowym Kałęczyniemieszkania na sprzedaż w Mostachmieszkania na wynajem w Główczycach

Deweloperzy

);