Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gwarancja zapłaty nie dla wszystkich

2010-02-23

Gwarancja zapłaty nie dla wszystkich

Z żądaniem udzielenia gwarancji zapłaty za roboty budowlane nie może wystąpić do inwestora np. inżynier, architekt czy dostawca materiałów budowlanych.

Z żądaniem udzielenia gwarancji zapłaty nie będą mogli wystąpić do inwestora m.in. architekci, inżynierowie, urbaniści, geodeci, przedsiębiorcy z branży wynajmu sprzętu budowlanego, rusztowań, transportu czy producenci i dostawcy materiałów i maszyn budowlanych – podkreśla „Dziennik Gazeta Prawna". Zgodnie z przepisami prawa budowlanego, nie są oni bowiem zaliczani do wykonawców lub podwykonawców robót budowlanych, a tylko tym grupom przysługuje dodatkowa ochrona prawna.
 
Nowelizacja nie gwarantuje dodatkowej ochrony także wszystkim przedsiębiorcom, którzy są zaliczani do grona uczestników procesu budowlanego. Z żądaniem udzielenia gwarancji zapłaty nie będą bowiem mogli wystąpić do inwestora także podwykonawcy robót budowlanych, którzy nie zawarli umowy na piśmie lub nie poinformowali inwestora głównego o tym, że prowadzą na budowie określone prace. Zgodnie bowiem z przepisami kodeksu cywilnego, które regulują umowę o roboty budowlane, umowy z podwykonawcami powinny być zawierane w formie pisemnej pod rygorem nieważności i za zgodą inwestora – czytamy.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 23.02.2010 | 2010-02-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości do kupieniadziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat M. Tarnobrzeglokale użytkowe na wynajem powiat Średzkimieszkania na sprzedaż gmina Bolkówmieszkania na sprzedaż gmina M. Lesznomieszkania na wynajem w Kostkowicachdomy na wynajem w Niedrzakowiedomy na wynajem w Trzciance

Deweloperzy

);