Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Grunt to mieć grunt pod Łodzią

2007-05-04

Grunt to mieć grunt pod Łodzią

Jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, w co najlepiej zainwestować, to najlepiej w ziemię. Ale nie w działki budowlane, które już w tej chwili osiągają horrendalne stawki nawet 100 zł za metr kwadratowy, a w grunty rolne.

Jeśli ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, w co zainwestować, to - jak wynika z podpowiedzi "Dziennika Łódzkiego" - najlepiej w ziemię. Ale nie w działki budowlane, które już w tej chwili osiągają horrendalne stawki nawet 100 zł za metr kwadratowy, a w grunty rolne. Ich ceny w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy mocno podskoczyły. Według ekspertów ta tendencja ma się utrzymać przez najbliższe dwa lata.

W skali kraju ziemia w ciągu ostatniego roku zdrożała średnio o 30 proc. Modne stały się siedliska. Ceny ziemi poszybowały w ślad za drożejącymi mieszkaniami. To napędziło koniunkturę na budownictwo jednorodzinne w urokliwych zakątkach za miastem.

Poza tymi, którzy potrzebują działki pod budownictwo, drugą dużą grupą są inwestorzy, którzy na ziemi chcą zarobić - ocenia "Dziennik Łódzki". Cena gruntu rolnego jest i tak dziesięciokrotnie niższa niż działki budowlanej. Co ciekawe, najrzadziej ziemię rolną dokupują sami rolnicy. Dopłata unijna do hektara wynosi ponad 500 zł, ale mając gospodarstwo można liczyć na wiele innych dopłat, choćby do inwestycji. Grunty można też po przekwalifikowaniu zalesić. Tu korzyści też są niemałe. Jednorazowa dopłata do hektara jako rekompensata za sadzonki i wykonanie zadania wynosi od 4300 do 8300 zł, przez kolejne pięć lat wypłacana jest tzw. premia pielęgnacyjna - do 1100 zł za hektar rocznie. A przez kolejne 20 lat właściciel lasu dostaje 1400 zł za hektar rocznie.

Źródło: "Dziennik Łódzki", 30.04.2007 | 2007-05-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemgaraże do kupieniahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Grójeckidomy na sprzedaż powiat Golubsko-Dobrzyńskidomy na sprzedaż gmina Galewicemieszkania na sprzedaż gmina Augustówdomy na wynajem w Zaciszudomy na sprzedaż w Kamieniudomy na wynajem w Grodzisku

Deweloperzy

);