Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gronkiewicz-Waltz: Warszawa potrzebuje planów zagospodarowania przestrzennego

2006-09-20

Gronkiewicz-Waltz: Warszawa potrzebuje planów zagospodarowania przestrzennego

Warszawa potrzebuje planów zagospodarowania przestrzennego i ostatecznego uregulowania kwestii rekompensat dla właścicieli nieruchomości wywłaszczonych tzw. dekretem Bieruta – stwierdziła kandydatka na prezydenta stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej.

Warszawa potrzebuje planów zagospodarowania przestrzennego i ostatecznego uregulowania kwestii rekompensat dla właścicieli nieruchomości wywłaszczonych tzw. dekretem Bieruta – stwierdziła kandydatka na prezydenta stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej. Podczas konferencji prasowej na warszawskiej Woli Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że w Warszawie zaledwie 13 proc. powierzchni gruntów ma pokrycie w planach zagospodarowania przestrzennego (dla porównania: we Wrocławiu czy Gdańsku jest to blisko 30 proc.).

Kandydatka zadeklarowała, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, różnice te będą wyrównane. Zlikwiduje też urząd naczelnego architekta Warszawy, gdyż – jak uważa – jego funkcje może z przejąć biuro urbanistyczno-planistyczne. Zdaniem Gronkiewicz-Waltz właścicielom nieruchomości wywłaszczonym w 1945 dekretem Bolesława Bieruta należy po udokumentowaniu przez nich praw własności zwrócić zabrane im nieruchomości za symboliczne 1 do 5 proc. ich wartości.

Źródło: | 2006-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na sprzedażmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Świdnickimieszkania na sprzedaż powiat Kędzierzyńsko-Kozielskidomy na sprzedaż gmina Puchaczówmieszkania na sprzedaż gmina Karnicemieszkania na wynajem w Maciejowejmieszkania na sprzedaż w Borysławiedomy na wynajem w Raszówku

Deweloperzy

);