Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gronkiewicz-Waltz: Warszawa potrzebuje planów zagospodarowania przestrzennego

2006-09-20

Gronkiewicz-Waltz: Warszawa potrzebuje planów zagospodarowania przestrzennego

Warszawa potrzebuje planów zagospodarowania przestrzennego i ostatecznego uregulowania kwestii rekompensat dla właścicieli nieruchomości wywłaszczonych tzw. dekretem Bieruta – stwierdziła kandydatka na prezydenta stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej.

Warszawa potrzebuje planów zagospodarowania przestrzennego i ostatecznego uregulowania kwestii rekompensat dla właścicieli nieruchomości wywłaszczonych tzw. dekretem Bieruta – stwierdziła kandydatka na prezydenta stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej. Podczas konferencji prasowej na warszawskiej Woli Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że w Warszawie zaledwie 13 proc. powierzchni gruntów ma pokrycie w planach zagospodarowania przestrzennego (dla porównania: we Wrocławiu czy Gdańsku jest to blisko 30 proc.).

Kandydatka zadeklarowała, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, różnice te będą wyrównane. Zlikwiduje też urząd naczelnego architekta Warszawy, gdyż – jak uważa – jego funkcje może z przejąć biuro urbanistyczno-planistyczne. Zdaniem Gronkiewicz-Waltz właścicielom nieruchomości wywłaszczonym w 1945 dekretem Bolesława Bieruta należy po udokumentowaniu przez nich praw własności zwrócić zabrane im nieruchomości za symboliczne 1 do 5 proc. ich wartości.

Źródło: | 2006-09-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania na zamianęmieszkania na wynajemmieszkania na wynajem powiat Polkowickilokale użytkowe na wynajem powiat Malborskilokale użytkowe na wynajem gmina Zdzieszowicelokale użytkowe na wynajem gmina Tyszowcedomy na wynajem w Dębianachdomy na wynajem w Chudzyniemieszkania na sprzedaż w Sadkach

Deweloperzy

);