Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Grecja wyprzedaje majątek

2011-06-03

Grecja wyprzedaje majątek

Grecki rząd zamierza sprzedać lub wydzierżawić nieruchomości oraz ziemie warte 30 mld euro, co ma pomóc pokryć rosnące koszty obsługi długu.

Grecki rząd zamierza sprzedać lub wydzierżawić nieruchomości oraz ziemie warte 30 mld euro, co ma pomóc pokryć rosnące koszty obsługi długu. Nie zmienia to jednak ocen, jakie zbiera grecki rząd w Europie. Moody's, agencja ratingowa, daje Atenom jedynie 50 proc. szans na uniknięcie bankructwa w ciągu najbliższych lat. Jednocześnie grecki rząd prowadzi negocjacje, które mają sfinalizować wart 110 mld euro kredyt od MFW oraz UE – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Obniżeniu długu oraz przekonaniu partnerów o wiarygodności ma służyć przyjęty w maju pakiet prywatyzacyjny, wyceniany przez rząd premiera Papandreu na 50 mld euro. Jurgen Stark z Europejskiego Banku Centralnego uważa, że taka kwota mogłaby obniżyć poziom długu publicznego w relacji do PKB o 20 proc. Pakiet zawiera między innymi sprzedaż nieruchomości. Korporacja Nieruchomości Publicznych stworzyła listę 70 tys. obiektów na sprzedaż.
 
Rząd próbuje znaleźć kupca na wiele nieruchomości, wśród których znajdują się ateńskie lotnisko im. Elefteriosa Wenizelosa oraz porty w Salonikach i w Pireusie. Szacunki UE i MFW wskazują, że grecki dług publiczny będzie nieprzerwanie rósł do 2013 r., a jego poziom zbliży się do 160 proc. PKB.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna” 03.06.2011 | 2011-06-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemgaraże na sprzedażkamienice na wynajemmieszkania na wynajem powiat Tomaszowskimieszkania na sprzedaż powiat Świebodzińskimieszkania na sprzedaż gmina Wola Uhruskamieszkania na wynajem gmina M. Olsztynmieszkania na sprzedaż w Wietchininiemieszkania na wynajem w Markociniemieszkania na wynajem w Zalesie

Deweloperzy

);