Gminy zostaną zwolnione z opłat podatkowych z tytułu posiadania nieruchomości. Zasada ta została zawarta w nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.
Gminy zostaną zwolnione z opłat podatkowych z tytułu posiadania nieruchomości. Zasada ta została zawarta w przyjętej przez Senat nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. W projekcie wyszczególniono, że zwolnienie będzie obejmować działki oraz całe budynki lub ich części wchodzące w skład gminnych zasobów lokalowych.
Nowe przepisy w zakresie pobierania opłat podatkowych mają rozwiązać problem interpretowania wpływów z podatku od nieruchomości jako dochodów gmin. Zwolnienie wyeliminuje przypadki, w których gminy „płacą same sobie”. W nowelizacji nie przewidziano ulg podatkowych dla gminnych nieruchomości przeznaczonych pod działalność gospodarczą lub użytkowanych przez inne podmioty.
Projekt ustawy został przyjęty bez żadnych poprawek. Warto przypomnieć, że jego przygotowanie stanowiło inicjatywę własną Senatu..
Źródło: KRN.pl | 2015-08-11
Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?
Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!
Wiadomości
Komentarze (0)
Pokaż wszystkie komentarze (0)