Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gigantyczny wzrost w marcu

2011-04-27

Gigantyczny wzrost w marcu

W porównaniu z lutym 2011 r. marcowy wzrost liczby mieszkań, których budowę rozpoczęto wyniósł aż 132,5 proc.!

Według GUS w marcu 2011 r. wzrosła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W porównaniu z lutym 2011 r. marcowy wzrost wyniósł aż 132,5 proc.! Ogólnie rozpoczęto budowę 17274 nowych mieszkań. W przypadku najliczniejszej grupy (lokali budowanych przez inwestorów indywidualnych) wzrost w porównaniu z lutym wyniósł 149 proc.

W marcu 2011 r. odddano do użytkowania 9956 lokali mieszkalnych. Jest to o 17 proc. więcej niż w miesiącu poprzednim i o 12,6 proc. mniej w zestawieniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Łącznie od początku 2011 roku oddano do użytkowania 27768 mieszkań. Oznacza to, że pod względem liczby oddanych do użytkowania mieszkań I kwartał 2011 roku był gorszy o 18,4 proc. od I kwartału w roku 2010.

Najliczniejszą grupę wśród mieszkań oddanych do użytkowania w marcu 2011 r. stanowią lokale wybudowane przez inwestorów indywidulanych. Aż 6530 lokali pochodzi z tego segmentu. Jest to również jedyna grupa, w przypadku której odnotowujemy poprawę w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2010. Wzrost w tym segmencie w porównaniu z marcem 2010 r. wyniósł prawie 17 proc. Z drugiej strony, w przypadku pozostałych grup, w tym mieszkań spółdzielczych przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem oraz mieszkań zakładowych, komunalnych i społeczno czynszowych - odnotowano spadek oddanych mieszkań kolejno o 76,4 proc., 46,3 proc. i 12,6 proc.

Źródło: Opracowanie KRN.pl (na postawie danych GUS) | 2011-04-27

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdziałki do kupieniainne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Świebodzińskimieszkania na wynajem powiat Piaseczyńskimieszkania na wynajem gmina Jaworzyna Śląskadomy na sprzedaż gmina Stary Dzierzgońmieszkania na sprzedaż w Gajewiemieszkania na wynajem w Węglinomieszkania na wynajem w Nowej Wsi

Deweloperzy

);