Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Geocentrum Politechniki

2008-04-10

Geocentrum Politechniki

Najprawdopodobniej jeszcze pod koniec roku rozpocznie się budowa nowego gmachu Politechniki Wrocławskiej. Uczelnia ma już gotową koncepcję urbanistyczno-architektoniczną przyszłego Centrum Edukacyjno-Badawczego Geocentrum.

Najprawdopodobniej jeszcze pod koniec roku rozpocznie się budowa nowego gmachu Politechniki Wrocławskiej. Uczelnia ma już gotową koncepcję urbanistyczno-architektoniczną przyszłego Centrum Edukacyjno-Badawczego Geocentrum, którego autorami są architekci Juana Anona Lopeza z hiszpańskiej firmy AIC EQUIP S.L. – informuje „Biznes Wrocławski”.

Geocentrum powstanie przy ulicy Na Grobli, naprzeciwko obecnego kampusu politechniki przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Koszt jego budowy pochłonie około 100 milionów złotych, w tym 50 procent tej kwoty ma dofinansować Unia Europejska. Około 15 milionów złotych deklaruje się dołożyć Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a pozostałą kwotę wyłoży politechnika – donosi gazeta.W budynkach przyszłego Geocentrum powstaną nowoczesne laboratoria, sale dydaktyczne oraz wielka biblioteka. Budowa pierwszego z dwóch planowanych budynków ma się zakończyć w 2011 roku. Służyć one będą głównie studentom i pracownikom Wydziału Geoinżynierii Górnictwa i Geologii, które dziś mieści się przy placu Teatralnym. Po oddaniu całej inwestycji, która ma się zakończyć najpóźniej do 2013 roku, na ulicę Na Grobli przeniesiony zostanie również Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz część Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego.

Geocentrum ma być wizytówką nie tylko politechniki, ale i całego miasta. Nowy kampus z główną siedzibą Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego połączy 150-metrowa kładka dla pieszych i rowerów. W dalszej perspektywie, w północnej części kampusu Na Grobli powstanie także nowa siedziba Wydziału Ochrony Środowiska – czytamy dalej.

Źródło: „Biznes Wrocławski” 31.03.2008 | 2008-04-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciagaraże do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedaż powiat M. Katowicedomy na wynajem powiat Żywieckilokale użytkowe na wynajem gmina Kurówmieszkania na sprzedaż gmina Jastrowiedomy na wynajem w Jamienkumieszkania na wynajem w Pasiecemieszkania na wynajem w Podgórkach

Deweloperzy

);