Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Finansowe wsparcie lokali socjalnych

2009-08-12

Finansowe wsparcie lokali socjalnych

Od początku sierpnia obowiązują nowe przepisy dotyczące finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych.

Od początku sierpnia obowiązują nowe przepisy dotyczące finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych.

31 lipca 2009 r. opublikowane zostało rozporządzenie ministra infrastruktury z 29 lipca 2009 r. w sprawie finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych (DzU nr 120, poz. 1001). Przepisy nowego rozporządzenia weszły w życie 1 sierpnia 2009 r.

Przygotowane w Ministerstwie Infrastruktury rozporządzenie bazuje w dużej mierze na rozwiązaniach obowiązującego do końca lipca 2009 r. rozporządzenia ministra budownictwa z 15 marca 2007 r. w sprawie finansowego wsparcia na tworzenie lokali socjalnych i mieszkań chronionych (DzU nr 52, poz. 346, z późn. zm.), dostosowując jednocześnie zawarte w nim regulacje do zmian dokonanych nowelizacją ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych. Zmiany w rozporządzeniu związane są przede wszystkim z możliwością tworzenia z udziałem finansowego wsparcia także lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych, podwyższeniem do 30-50 proc. wskaźników maksymalnego finansowego wsparcia, a także wprowadzeniem możliwości zakupu budynków mieszkalnych, tj. podstawowymi zmianami wprowadzonymi ustawą z 12 lutego 2009 r. o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych oraz ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego.

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury 5.08.2009 | 2009-08-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemgaraże do kupieniamieszkania na wynajem powiat Ełckimieszkania na sprzedaż powiat Skarżyskimieszkania na sprzedaż gmina Kobylin-Borzymylokale użytkowe na sprzedaż gmina Gronowo Elbląskiemieszkania na wynajem w Rożdżałów-Koloniidomy na sprzedaż w Wołyńcachdomy na sprzedaż w Kondycja

Deweloperzy

);