Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Finał konkursu „Budowa Roku”

2006-07-15

Finał konkursu „Budowa Roku”

Już po raz kolejny Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa uhonorował najlepsze inwestycje budowlane oddane w minionym roku. Konkurs o tytuł „Budowy Roku” jest organizowany przez PZITB przy współpracy z Ministerstwem Budownictwa oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego. Nagrody, uważane powszechnie za jedne z najbardziej prestiżowych na polskim rynku, przyznawane są „wyróżniającym się obiektom budowlanym” w 7 kategoriach.

Już po raz kolejny Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa uhonorował najlepsze inwestycje budowlane oddane w minionym roku. Konkurs o tytuł „Budowy Roku” jest organizowany przez PZITB przy współpracy z Ministerstwem Budownictwa oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego. Nagrody, uważane powszechnie za jedne z najbardziej prestiżowych na polskim rynku, przyznawane są „wyróżniającym się obiektom budowlanym” w 7 kategoriach.

W tegorocznej, szesnastej, edycji konkursu tytuł „Budowy Roku 2005” (nagroda I stopnia) w kategorii „budynki mieszkalne deweloperskie i spółdzielcze” otrzymała firma Fort Mokotów z Warszawy za realizację I etapu osiedla Marina Mokotów w Warszawie. Głównym wykonawcą inwestycji był warszawski oddział firmy Warbud SA. Ponadto nagrody I stopnia otrzymała m.in. nowa siedziba Narodowego Banku Polskiego Oddział w Katowicach przy ul. Bankowej (kategoria „obiekt biurowy”) zrealizowana przez konsorcjum Budimex Dromex i modernizacja stadionu piłkarskiego w Kielcach zlecona przez miasto firmie Skanska SA (kategoria „obiekt inżynierii”).

W kategorii „obiekty użyteczności publicznej” nagrodzono budynek Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, przy ul. Krupniczej w Krakowie, zrealizowany przez konsorcjum RE-Bau – PORR Polska. Nagrodę I stopnia otrzymała również krakowska firma Krak-Chem, która w czeskich Karlovych Varach przebudowała istniejący hotelu „Florence” na hotel uzdrowiskowy Carlsbad Plaza.

W kategorii „budownictwo mieszkalne deweloperskie i spółdzielcze” (nagrody II stopnia) nagrodzono zespół budynków wielorodzinnych przy ul. Radzikowskiego w Krakowie zrealizowany przez firmę Dom-Bud. Przyznano również tytuły „Budowy Roku” wielorodzinnemu budynkowi „Zielone Mieszkanko II” w Warszawie zrealizowanemu przez warszawską firmę PBM Południe Development, zespół mieszkaniowo-usługowy przy ul. Krasińskiego wybudowany przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz budynki mieszkalne na osiedlu Sokółka w Gdyni-Chwarznie wybudowane przez Grupę Inwestycyjną Hossa SA z Gdyni. Nagrodę III stopnia w tej kategorii otrzymała firma Dom Development z Warszawy za Osiedle „Laguna” oraz wielorodzinny budynek mieszkalny w osiedlu Zygmunta Starego w Poznaniu wybudowany przez Poznańską Spółdzielnię Mieszkaniową. W podkategorii „budynki mieszkalne TBS” uhonorowano komunalne osiedle Olechów Północ w Łodzi.

Ponadto Sąd Konkursowy przyznał 17 Dyplomów uznania, z czego pięć otrzymały krakowskie firmy. W kategorii „budynki mieszkalne” (deweloperskie i spółdzielcze) uhonorowano firmy: Prembud (za budynek przy ul. Łużyckiej) oraz Przedsiębiorstwo Rewaloryzacji Zabytków (za enklawę mieszkaniową „Trzy siostry”), zaś TBS Wawel Service otrzymał wyróżnienie za kompleks mieszkalno-usługowy przy ul. Borkowskiej (budownictwo mieszkalne – TBS). Firmę GD&K wyróżniono za realizację biurowca przy ul. Rakowickiej, a firmę budowlaną Skalski – za budowę centrum logistycznego „Logistic City” w Piotrkowie Trybunalskim.

Do konkursu mogą przystępować firmy budowlane realizujące obiekty nowe, odbudowane bądź przebudowane. Jury konkursowe ocenia jakość wykonania inwestycji, wykorzystane rozwiązania technologiczne, jak również koszt oraz czas realizacji budowy.

Źródło: "Krakowski Rynek Nieruchomości" nr 15/2006 | 2006-07-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciakamienice na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat M. Skierniewicemieszkania na wynajem powiat Rawskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Rymanówmieszkania na wynajem gmina Trawnikimieszkania na sprzedaż w Rogaczachdomy na wynajem w Więcławiedomy na wynajem w Beniaminowie

Deweloperzy

);