Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Falujący wieżowiec

2012-02-23

Falujący wieżowiec

Każde piętro 420-metrowego wieżowca, który ma powstać w Londynie, będzie obracać się niezależnie od innych.

Niedawno zdecydowano, że w Londynie, nie w Dubaju (jak pierwotnie planowano), ma powstać 80-piętrowy ruchomy wieżowiec. Projekt zakłada, że każde piętro 420-metrowego budynku będzie się obracać niezależnie od pozostałych – dzięki temu budynek nigdy nie będzie wyglądał tak samo. Obrót jednej kondygnacji ma być wystarczająco wolny, tak aby przebywający wewnątrz ludzie nie odczuwali ruchu. Dodatkowo między poszczególnymi piętrami budynku mają znaleźć się turbiny na wiatr, których celem będzie wytwarzanie energii dla całego obiektu. Wewnątrz wieżowca znajdą się biura, hotel i apartamenty. Jeżeli dojdzie do realizacji projektu,  „Dynamiczna Wieża” będzie najwyższym budynkiem Londynu.

Autorem spektakularnego projektu jest urodzony we Florencji architekt David Fisher – swoja wizję ruchomego wieżowca przedstawił w 2008 r. w Nowym Jorku.

Źródło: KRN.pl | 2012-02-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże do kupieniamieszkania na wynajemmieszkania na sprzedażmieszkania na sprzedaż powiat Rybnickimieszkania na sprzedaż powiat Strzeleckimieszkania na wynajem gmina Małdytylokale użytkowe na wynajem gmina Czastarymieszkania na sprzedaż w Cankimieszkania na sprzedaż w Kiełczowiemieszkania na sprzedaż w Gościeszynie

Deweloperzy

);