Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Fachowcy bez fachu na polskich budowach

2007-05-15

Fachowcy bez fachu na polskich budowach

Mieszkania z krzywymi ścianami i z partackim wykończeniem wnętrz mogą niedługo trafić do klientów. Brak rąk do pracy w branży budowlanej spowodował, że pracodawcy zatrudniają kogokolwiek, byleby zrealizować zamówienia.

Mieszkania z krzywymi ścianami i z partackim wykończeniem wnętrz mogą niedługo trafić do klientów. Brak rąk do pracy w branży budowlanej spowodował, że pracodawcy zatrudniają kogokolwiek, byleby zrealizować zamówienia - donoszą Wiadomości24.pl. W efekcie na budowy trafiają osoby o niskich umiejętnościach. Dobrzy fachowcy już dawno wyjechali na zachód. A młodzież, która mogłaby ich zastąpić, woli iść do liceum, niż kształcić się w budowlankach. Jak szacuje Polski Związek Pracodawców Budownictwa, brakuje ok. 150 tys. wykwalifikowanych pracowników. Tę lukę wypełniają osoby o niskich kwalifikacjach. Także z braku rąk do pracy pracodawcy coraz częściej decydują się na zatrudnienie pracowników, których trzeba przyuczyć do zawodu. Problem ze znalezieniem dobrych pracowników jest palący. W budownictwie jest bardzo dobra koniunktura. Jak czytamy, winę za taką sytuację ponoszą też pracodawcy, którzy nie dostrzegają, że gdy brakuje kadr, nie mogą oferować minimalnych stawek i dziwić się, że brakuje fachowców. Dopóki nie wzrosną wynagrodzenia, ludzie nie będą chcieli pracować w Polsce. Dobry fachowiec musi zarobić kilka tys. zł miesięcznie.

Źródło: Wiadomości24.pl 12.05.2007 | 2007-05-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Sępoleńskidomy na wynajem powiat Częstochowskimieszkania na sprzedaż gmina Zdunylokale użytkowe na sprzedaż gmina Kołaczycemieszkania na sprzedaż w Ciechowicachdomy na wynajem w Nadułkachdomy na wynajem w Rogożynku

Deweloperzy

);