Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Elektrownia atomowa w Żarnowcu

2009-02-04

Elektrownia atomowa w Żarnowcu

Samorządowcy z powiatów puckiego oraz wejherowskiego nie są już tak negatywnie nastawieni do ewentualnej budowy elektrowni atomowej w Żarnowcu, którą miałby sfinansować polski rząd.

Samorządowcy z powiatów puckiego oraz wejherowskiego nie są już tak negatywnie nastawieni do ewentualnej budowy elektrowni atomowej w Żarnowcu, którą miałby sfinansować polski rząd – donosi „Dziennik Bałtycki”.

Z inwestycji nie cieszą się właściciele firm działających w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE) w Żarnowcu, ponieważ właśnie tam może się znaleźć elektrownia i jeżeli dojdzie do realizacji planów budowy, to część firm będzie musiała się stamtąd przenieść. Jak przypomina gazeta, PSSE powstała na zgliszczach poprzedniej elektrowni jądrowej, a gdy wstrzymano budowę elektrowni atomowej w latach 90., w jej miejsce stworzono nad Jeziorem Żarnowieckim specjalną strefę ekonomiczną. Na razie nie są znane konkrety inwestycji i nikt dokładnie nie wie, jaki obszar zajmie nowa elektrownia.

Samorządowcy z powiatów puckiego i wejherowskiego uważają, że budowa elektrowni nad morzem to dobry interes również z tego względu, że dzięki niej zostaną sfinansowane inne inwestycje, np. budowa obwodnicy północnej aglomeracji trójmiejskiej OPAT, która ma uprościć dotarcie nad morze tysiącom zmotoryzowanych turystów, odciążyć ruch kołowy w Redzie i Rumi, a także pomóc w gospodarczym rozwoju firm regionu – dodaje gazeta.

 

Źródło: „Dziennik Bałtycki” 27.01.2009 | 2009-02-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniamieszkania na zamianęmieszkania poszukiwane do wynajęciadomy na wynajem powiat leskidomy na wynajem powiat Łaskimieszkania na wynajem gmina Lipowiec Kościelnylokale użytkowe na sprzedaż gmina Pilchowicemieszkania na wynajem w Kruszyniedomy na sprzedaż w Mszadli Dolnejmieszkania na sprzedaż w Gronowie

Deweloperzy

);