Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Elektrownia atomowa w Żarnowcu

2009-02-04

Elektrownia atomowa w Żarnowcu

Samorządowcy z powiatów puckiego oraz wejherowskiego nie są już tak negatywnie nastawieni do ewentualnej budowy elektrowni atomowej w Żarnowcu, którą miałby sfinansować polski rząd.

Samorządowcy z powiatów puckiego oraz wejherowskiego nie są już tak negatywnie nastawieni do ewentualnej budowy elektrowni atomowej w Żarnowcu, którą miałby sfinansować polski rząd – donosi „Dziennik Bałtycki”.

Z inwestycji nie cieszą się właściciele firm działających w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (PSSE) w Żarnowcu, ponieważ właśnie tam może się znaleźć elektrownia i jeżeli dojdzie do realizacji planów budowy, to część firm będzie musiała się stamtąd przenieść. Jak przypomina gazeta, PSSE powstała na zgliszczach poprzedniej elektrowni jądrowej, a gdy wstrzymano budowę elektrowni atomowej w latach 90., w jej miejsce stworzono nad Jeziorem Żarnowieckim specjalną strefę ekonomiczną. Na razie nie są znane konkrety inwestycji i nikt dokładnie nie wie, jaki obszar zajmie nowa elektrownia.

Samorządowcy z powiatów puckiego i wejherowskiego uważają, że budowa elektrowni nad morzem to dobry interes również z tego względu, że dzięki niej zostaną sfinansowane inne inwestycje, np. budowa obwodnicy północnej aglomeracji trójmiejskiej OPAT, która ma uprościć dotarcie nad morze tysiącom zmotoryzowanych turystów, odciążyć ruch kołowy w Redzie i Rumi, a także pomóc w gospodarczym rozwoju firm regionu – dodaje gazeta.

 

Źródło: „Dziennik Bałtycki” 27.01.2009 | 2009-02-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości do kupieniahale i magazyny na wynajemmieszkania na wynajem powiat Bielskimieszkania na sprzedaż powiat Opoczyńskidomy na wynajem gmina Jabłonowo Pomorskiedomy na wynajem gmina Potęgowomieszkania na sprzedaż w Bieczumieszkania na wynajem w Józefkowiedomy na sprzedaż w Załęże

Deweloperzy

);