Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Działkowcy liczą na fortuny

2008-06-06

Działkowcy liczą na fortuny

Przeciętna wielkość ogródka działkowego w Poznaniu to ok. 300–400 m kw. Największe ogrody mają ok. 500 m kw.

Przeciętna wielkość ogródka działkowego w Poznaniu to ok. 300–400 m kw. Największe ogrody mają ok. 500 m kw. Im bliżej centrum, tym ogródki są mniejsze. Te największe znajdują się na obrzeżach miast. Średnia cena m kw. w centrum Poznania to 1,5–2 tys. zł – czytamy w „Głosie Wielkopolski”. Na obrzeżach, na przykład na Głuszynie, metr działki budowlanej można kupić już za 300–400 zł. Oznacza to, że za 300-metrową działkę, zależnie od jej położenia, sprzedający mógłby otrzymać od 90 do nawet 600 tys. zł.

Już dziś można przewidywać, że po wejściu w życie pomysłu PiS ceny jeszcze wzrosną, bo popyt na te tereny będzie duży. Projekt PiS zakłada, że działkowcy będą mogli albo pozostawić ziemię w strukturach Polskiego Związku Działkowców, albo wykupić ją z dużą zniżką – 5 proc. bonifikaty za każdy rok użytkowania działki. Tym, którzy mają działki od ponad 20 lat lub są emerytami czy rencistami, miałaby przysługiwać zniżka nawet 99 proc. ceny rynkowej. Tym sposobem PiS-owska ustawa o ogrodach, uwłaszczając skromnych użytkowników, uczyni z nich potentatów. I utrudni życie deweloperom, którzy już nie z jednym stowarzyszeniem, a dziesiątkami czy setkami właścicieli będą musieli negocjować wykup działek – informuje gazeta.

W całej Polsce jest ponad 5 tys. ogrodów, a ich powierzchnia to 44 tys. ha. W Poznaniu obecnie funkcjonuje 90 ogrodów działkowych, na terenie których znajduje się 18 761 działek. Zajmują one powierzchnię ponad 818 ha, czyli ponad 3 proc. powierzchni miasta – zarówno w centrum, jak i na obrzeżach. I te tereny – znajdujące się choćby przy Dmowskiego, Hetmańskiej, Reymonta, Bukowskiej czy w okolicach Jeziora Maltańskiego – w przypadku przyjęcia przez Sejm projektu PiS, będą dla deweloperów niezmiernie atrakcyjne – podkreśla „Głos Wielkopolski”.

Źródło: „Głos Wielkopolski” 05.06.2008 | 2008-06-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy poszukiwane do wynajęciakamienice na zamianęhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Monieckilokale użytkowe na wynajem powiat Poznańskidomy na wynajem gmina Krasocinlokale użytkowe na wynajem gmina Grębówdomy na wynajem w Pokrzywnicymieszkania na wynajem w Zatoniedomy na wynajem w Kolnie

Deweloperzy

);