Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Drugie życie fortu

2011-07-26

Drugie życie fortu

Przy Kopcu Kościuszki powstanie centrum konferencyjno–wystawiennicze.

W sierpniu ruszą prace związane z budową centrum konferencyjno-wystawienniczego przy Kopcu Kościuszki w Krakowie. Na zlecenie Komitetu Kopca Kościuszki budowę poprowadzi firma Skanska. Obiekt ma powstać w zabytkowej kurtynie I-V Fortu nr 2 „Kościuszko”. Kurtyna jest wpisana do rejestru zabytków, w związku z czym wykonamy szereg prac konserwatorskich – mówi Krzysztof Jaźwiecki, Menadżer Projektu z firmy Skanska.

Centrum zostanie nazwane imieniem Tadeusza Kościuszki, a rozpoczęcie jego działalności planowane jest na I kwartał 2013 r. Projekt zakłada, że ceglano–kamienny obiekt murowany zostanie zrewaloryzowany i zaadaptowany na dwukondygnacyjny budynek o powierzchni ponad 1000 m kw. W otoczeniu znajdą się m.in. spacerowe alejki, parkingi oraz plac zabaw.

Projekt dofinansowała Unia Europejska w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Część środków przekazał także Narodowy Fundusz Rewaloryzacji Zabytków Krakowa. Wartość robót, które wykona firma Skanska to ponad 6,8 mln zł brutto.

Źródło: KRN.pl | 2011-07-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciagaraże do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Radziejowskimieszkania na sprzedaż powiat Słubickidomy na sprzedaż gmina Radomskomieszkania na wynajem gmina Jordanów Śląskimieszkania na sprzedaż w Zielonka Jasickamieszkania na sprzedaż w Świdrach Kościelnychdomy na wynajem w Rogówku

Deweloperzy

);