Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dopłaty nie tylko do nowych mieszkań

2006-07-14

Dopłaty nie tylko do nowych mieszkań

Wczoraj posłowie uzgodnili, że dopłaty do odsetek od kredytów hipotecznych obejmą również nieruchomości kupowane na rynku wtórnym.

Wczoraj posłowie uzgodnili, że dopłaty do odsetek od kredytów hipotecznych obejmą również nieruchomości kupowane na rynku wtórnym – podaje „Gazeta Prawna”.

Projekt ustawy o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania przewiduje zwrot 50 proc. odsetek od kredytów hipotecznych, zaciąganych na zakup mieszkania. Komisje zaproponowały jeszcze inne istotne poprawki do ustawy – czytamy w dzienniku. – Powiększona ma być powierzchnia domu, który jest przedmiotem wniosku o dopłaty do zaciągniętego na niego kredytu. Komisja rekomenduje, by było to 140 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a nie jak to było w wersji pierwotnej – 100 metrów. Nie oznacza to, że dopłaty będą przysługiwać do odsetek kredytu zaciągniętego na całą powierzchnię 140 metrów. Państwo dopłaci jedynie do tej części kredytu, która obejmuje 70 metrów, a więc połowę dopuszczalnej powierzchni. W przypadku mieszkań będzie to odpowiednio – 75 metrów mieszkania przy możliwości uzyskania dopłat do kredytu obsługującego 50 metrów kwadratowych.

Kolejna poprawka dotyczy instytucji udzielających kredytu z dopłatą. Mogą to być nie tylko banki, ale również np. SKOK-i.Projekt ustawy przewiduje, że z kredytu preferencyjnego można skorzystać tylko raz. Weryfikacji spełnienia tego warunku będzie dokonywał bank, który przyjął wniosek o udzielenie kredytu preferencyjnego.

Więcej w dzisiejszej „Gazecie Prawnej”.

Źródło: Miłosz Marczuk, „Gazeta Prawna”, 14.07.2006 | 2006-07-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniainne nieruchomości do kupieniadomy poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Skarżyskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Ciechanowskidomy na sprzedaż gmina Drwiniadomy na wynajem gmina Bobrowicemieszkania na wynajem w Strubinachdomy na wynajem w Boruszowicachmieszkania na wynajem w Chrzanowie

Deweloperzy

);