Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dofinansowania, z jakich możesz skorzystać, planując budowę lub remont domu

IzaBella Skalna | 2023-01-05

Dofinansowania, z jakich możesz skorzystać, planując budowę lub remont domu
Dofinansowania, z jakich możesz skorzystać, planując budowę lub remont domu

Niektórzy noworoczne plany wiążą z budową lub remontem domu. I choć za wzniesienie budynku zapłacimy co najmniej kilkaset tysięcy złotych, a generalny remont jest równie kosztowny, to w Polsce funkcjonuje wiele programów finansowych, które mogą znacznie zredukować wydatki. Przy obecnie szalejącej inflacji, która wpływa na wysokie ceny materiałów budowlanych, dodatkowe wsparcie to ogromna ulga dla portfela. Na jakie konkretnie dofinansowania można liczyć?

 „Moje Ciepło” – program zapewniający ekonomiczne ogrzewanie


Faktem jest, że kryzys energetyczny napędzany przez trwającą wojną za naszą wschodnią granicą, wywołuje ogólnoświatowe problemy gospodarcze, co m.in. negatywnie odbija się na budżetach Polaków. Obecnie ogrzanie domu o powierzchni 130-150 mkw. kosztuje od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych rocznie. Dla niektórych jest to spore wyzwanie finansowe.
 
Remedium na rosnące rachunki za ogrzewanie jest instalacja pompy ciepła. Jest to nowoczesne i ekologiczne urządzenie, które nie tylko ogrzewa budynek, ale także podgrzewa wodę użytkową – wyjaśnia Paweł Poruszek, CEO firmy Euros Energy.
 
Koszty zakupu i montażu pompy zwracają się po czasie. Dodatkowo można skorzystać z programu „Moje Ciepło”, czyli dotacji na pompę – dodaje prezes firmy.
 
Program „Moje Ciepło” to wsparcie dla właścicieli i współwłaścicieli nowych domów jednorodzinnych, którzy posiadają podwyższony standard energetyczny. Wsparcie może wynieść od 7 do 21 tys. zł, co stanowi 30-45 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji. Budżet, jaki przeznaczono na ten cel to 600 mln zł, a o dotację będzie można się starać do końca 2026 roku.
 

„Mój prąd” – program dla zwolenników fotowoltaiki


W kwietniu ubiegłego roku ruszyła czwarta edycja programu pod hasłem „Mój Prąd 4.0”. Podobnie, jak poprzednie edycje skierowany jest on do osób fizycznych, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby. Projekt ten pokrywa koszty montażu instalacji PV, a maksymalna kwota, jaką można uzyskać to 20,5 tys. zł.
 
Wsparcie to jest więc w stanie zapewnić nam bezpieczną przyszłość i zadbać o stabilność finansową w połączeniu z ekologię. Instalację PV można jednocześnie zamontować wraz z pompą ciepła. Taki połączenie jest w stanie zapewnić prawie 100 proc. ciepła, jakie jest niezbędnego do ogrzania domu i wody użytkowej. Co ważne, rachunki dzięki takiemu rozwiązaniu da się obniżyć niemal do 0 zł.
 

„Czyste powietrze” – program pomagający wymienić stary piec


Ogólnopolski program „Czyste powietrze” to zapomoga dla osób, które muszą wymienić stary piec (i nie tylko) w swoim gospodarstwie domowym. Skierowany jest on do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oraz lokali (z oddzielną księgą wieczystą) wydzielonych w budynkach jednorodzinnych. Dotacje przeznaczone na ten cel wynoszą od 30 do nawet 79 tys. zł.
 
Wsparcie finansowe otrzymać można na:
 
wymianę starego pieca,
wentylację mechaniczną,
mikroinstalację fotowoltaiczną,
instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej,
ocieplenie domu,
wymianę okien i drzwi.
 
Zamysłem projektu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.
 

Moja Woda” – program chroniący zasoby wodne


W ramach projektu „Moja Woda” można otrzymać do 5 tys. zł z przeznaczeniem na budowę przydomowej instalacji zatrzymującej wody opadowe i roztopowe. Dzięki temu następuje realne zminimalizowanie zapotrzebowania na wodę z wodociągów. Program uwzględnia nieruchomości, na których znajdują się domy jednorodzinne oraz nowo wybudowane budynki mieszkalne. Właściciele, którzy chcą przystąpić do programu, muszą posiadać wkład własny na poziomie min. 2 tys. zł, a także projekt zbiornika o pojemności min. 2 m³.
 
Wyżej wymienione programy stanowią wsparcie finansowe dla osób planujących budowę domu, jak i dla tych, którzy chcą go wyremontować. W ten sposób można nie tylko zaoszczędzić na pracach budowlanych czy modernizacyjnych, ale także na kosztach ponoszonych w przyszłości. 

Źródło: KRN.pl | 2023-01-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


4.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

dellenbach.dominique1964@gmail.com ⋅ 14-01-2023 | 12:41

Osoby fizyczne, Austria, Niemcy, Szwajcaria potrzebowałeś pożyczek między osobami fizycznymi, aby przezwyciężyć trudności finansowe, aby w końcu wyjść z impasu spowodowanego przez banki, odrzucając Twoje prośby o fundusze Jesteśmy grupą ekspertów ds. Działań finansowych, aby zaoferować pożyczkę na Dokonaj kwoty potrzebujesz i na warunkach, które ułatwią Ci życie. Udzielamy pożyczek na okres od 1 miesiąca do 360 miesięcy i pożyczamy od 3000 € do 2 000 000 €. Nasze oprocentowanie wynosi 2% rocznie, oto obszary, w których możemy Ci pomóc: * finansista * Kredyt na nieruchomość * Kredyt na inwestycję * Kredyt samochodowy * Dług konsolidacyjny * Zakup na kredyt * Pożyczka osobista *Vous być skatalogowane *interdits Bank- a nie jesteś zwolennikiem banków lub lepiej masz projekt i potrzebujesz finansowania skontaktuj się z nami a my Ci pomożemy. E-mail: dellenbach.dominique1964@gmail.com

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniainne nieruchomości na zamianędziałki na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Kościańskimieszkania na sprzedaż powiat Starogardzkidomy na wynajem gmina Żukowodomy na sprzedaż gmina Stryszówmieszkania na wynajem w Bielancemieszkania na sprzedaż w Stare Brzeźnomieszkania na wynajem w Miecznikowo-Cyganach

Deweloperzy

);