Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dłuższe budowanie z ulgą

2007-05-15

Dłuższe budowanie z ulgą

Zwrot części podatku VAT na materiały budowlane powinien obowiązywać także w kolejnych latach. Rząd zamierza przedłużyć możliwość ubiegania się o zwrot części VAT na materiały budowlane.

Zwrot części podatku VAT na materiały budowlane powinien obowiązywać także w kolejnych latach. Rząd zamierza przedłużyć możliwość ubiegania się o zwrot części VAT na materiały budowlane - informuje "Rzeczpospolita". Nie wiadomo jednak, jak długo jeszcze ulga miałaby obowiązywać i kto będzie z niej korzystał. Minister budownictwa zapewnił, że rząd chce przedłużyć termin oddawania 15 proc. podatku płaconego przy zakupie materiałów budowlanych do 2012 r., i dodał, że w resorcie finansów trwają prace nad odpowiednimi przepisami - czytamy. Trzeba jednak przeanalizować, jak miałaby wyglądać, aby rzeczywiście wspierała budownictwo rodzinne. Minister wyjaśnił, że chodzi o to, by uszczelnić system wsparcia i wykluczyć nadużycia w ubieganiu się o zwrot różnicy pomiędzy 22 proc. stawką VAT na wszystkie materiały budowlane a preferencyjną stawką 7 proc. przysługującą wyłącznie tym, którzy stawiają domy mieszkalne. Nowe przepisy muszą być przygotowane i przyjęte jeszcze przed końcem roku. Zwrot będzie dotyczył - tak jak teraz - części podatku. Ma on się odbywać na podstawie imiennych faktur.

Źródło: "Rzeczpospolita", 12.05.2007 | 2007-05-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajeminne nieruchomości poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Strzelińskidomy na wynajem powiat Polickimieszkania na wynajem gmina Dębowa Kłodamieszkania na sprzedaż gmina Baćkowicemieszkania na sprzedaż w Florencjidomy na sprzedaż w Borkowiźniemieszkania na sprzedaż w Malenisce

Deweloperzy

);