Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dług się zmniejsza

2010-08-24

Dług się zmniejsza

Umocnienie złotego spowodowało, że łączne zadłużenie Polaków z tytułu kredytów mieszkaniowych zmalało o niemal 6 mld zł.

Umocnienie złotego, którego świadkami byliśmy w lipcu, wpłynęło na obniżenie łącznego zadłużenia Polaków z tytułu kredytów mieszkaniowych. Na koniec miesiąca wynosiło ono 242 mld zł, czyli o 5,8 mld zł mniej niż w czerwcu – informują analitycy „Open Finance”. Wartość kredytów walutowych spadła o 8 mld zł, ale o 2,2 mld zł wzrosło z kolei zadłużenie w złotych.

Blisko dwie trzecie kredytów hipotecznych jest zaciągniętych w walutach obcych, głównie we franku szwajcarskim i euro. Na ich wartość wpływa kondycja złotego, a ten po majowych i czerwcowych spadkach w lipcu zaczął się umacniać. W stosunku do franka wartość polskiej waluty wzrosła o 5,7 proc., a do euro – o 3,3 proc.

Tendencja spadkowa może się jednak odwrócić. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, ze względu na niepewną sytuację amerykańskiego rynku inwestorzy lokują kapitał w tzw. bezpiecznych walutach, do których zalicza się m.in. frank. To może doprowadzić do umocnienia się franka na rynku walutowym i spowodować wzrost poziomu zadłużenia Polaków.

 

Źródło: KRN.pl | 2010-08-24

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniadomy na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat Zgorzeleckimieszkania na sprzedaż powiat Stalowowolskidomy na wynajem gmina Nowogrodzieclokale użytkowe na wynajem gmina Bojanowodomy na sprzedaż w Przyborowiemieszkania na sprzedaż w Rosochadomy na sprzedaż w Okopku

Deweloperzy

);