Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Dereglamentacja zawodów

2012-03-05

Dereglamentacja zawodów

Ministerstwo Sprawiedliwości opublikowało listę 49 zawodów w ramach deregulacji rynku.

3 marca Minister Sprawiedliwości przedstawił projekt pierwszej części ustawy o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów. Do pierwszej transzy wybranych zostało 49 zawodów. Wśród nich znalazły się m.in. zawody zarządcy nieruchomości, pośrednika w obrocie nieruchomościami, komornika czy geodety w zakresie geodezyjnych pomiarów podstawowych, redakcji map i fotogrametrii i teledetekcji.

Według opublikowanego projektu ustawy, w części wymienionych zawodów zlikwidowane zostaną wymagane do tej pory egzaminy i praktyki. Co oznacza, że zawody te będą mogły być wykonywane przez osoby, które niekoniecznie posiadają odpowiednie wykształcenie, a co ważne – umiejętności.

W Ministerstwie Sprawiedliwości rozpoczęły się już prace nad projektem ustawy ułatwiającej dostęp do kolejnych 180 zawodów. Oznaczałoby to, że obie ustawy deregulacyjne objęłyby w sumie ok. 230 zawodów, co stanowi ponad 60 proc. wszystkich obecnie regulowanych profesji w Polsce.

Lista 49 zawodów

Źródło: KRN.pl | 2012-03-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniadziałki na sprzedażhale i magazyny na sprzedażdomy na wynajem powiat Wrocławskimieszkania na sprzedaż powiat M. Grudziądzmieszkania na sprzedaż gmina Chmielnikdomy na wynajem gmina Dwikozydomy na wynajem w Psarach Polskichdomy na sprzedaż w Koźlątkowiemieszkania na wynajem w Michałowie

Deweloperzy

);