Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Debiut Jessiki

2012-04-04

Debiut Jessiki

„Rewitalizacja w Tychach. Pasaż kulturalny Andromeda” jest pierwszym projektem w województwie śląskim, który otrzyma pożyczkę w ramach unijnej inicjatywy.

„Rewitalizacja w Tychach. Pasaż kulturalny Andromeda” jest pierwszym projektem w województwie śląskim, któremu udzielono pożyczki w ramach unijnej inicjatywy Jessica. Miasto otrzyma 4,5 mln zł (wartość całego projektu wyniesie ponad 11,4 mln zł).

Inwestycja jest częścią projektu rewitalizacji tyskiej starówki i przekształcenia zdegradowanego terenu poprzemysłowego w sferę aktywności społeczno-gospodarczej. Ponownie zagospodarowany zostanie opustoszały budynek, w którym pierwotnie znajdowało się kino „Andromeda”. W jego wnętrzach powstanie 3-poziomowy pasaż podzielony na: sferę usługową (z działalnością handlową i gastronomiczną), Miejską Galerię Sztuki, Mediatekę oraz salę konferencyjno-audiowizualną.

Jessica wdrażana jest w ramach 5 regionalnych programów operacyjnych w województwach: wielkopolskim, zachodniopomorskim, pomorskim, śląskim i mazowieckim. Jej zaletą jest odejście od udzielania bezzwrotnych dotacji na rzecz mechanizmu odnawialnego – zwrotnych instrumentów finansowych (pożyczek, wkładów kapitałowych czy gwarancji). Dzięki temu możliwe jest wielokrotne wykorzystanie tych samych środków na realizację projektów rewitalizacyjnych (województwo śląskie przeznaczyło na ten cel ok. 60 mln euro, z czego 51 mln euro pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego; w postaci pożyczek dla beneficjentów kwota cały czas będzie w obiegu).

 

Źródło: KRN.pl | 2012-04-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemhale i magazyny do kupieniagaraże na sprzedażdomy na wynajem powiat Jeleniogórskimieszkania na sprzedaż powiat Radzyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Olszankalokale użytkowe na sprzedaż gmina Jarocindomy na sprzedaż w Pławniedomy na sprzedaż w Gajumieszkania na sprzedaż w Haćkach

Deweloperzy

);