Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czynsze komunalne w górę!

2011-03-23

Czynsze komunalne w górę!

Władze Gdańska postanowiły ujednolicić stawki czynszów.

Władze Gdańska postanowiły ujednolicić stawki czynszów w lokalach komunalnych, od 1 września gdańszczanie będą płacić 10,20 zł za m kw.

Poprzez ujednolicenie stawki, niektórzy najemcy mieszkań zostali postawieni przed wyborem wykupu lub zamiany lokalu na mniejszy – informuje „Dziennik Bałtycki”. W mieście są 4 tys. mieszkań tzw. ponadmetrażowych (np. na 100 m kw. mieszka 1, 2 osoby). Dlatego wprowadzono granice metrażowe (dla 1 osoby – 45,5 m kw., dla 2 – 52 m kw., dla 3 – 58,5 m kw., 4 – 71,5 m kw). Ci, którzy nie przekroczą granic, dostaną obniżkę czynszu.

Celem reformy jest pomoc 2 tys. mieszkańców, którzy oczekują na lokal oraz spowodowanie, że na odpowiednim metrażu będzie mieszkała określona liczba osób. Niektóre organizacje zapowiedziały protesty przeciwko wprowadzeniu mieszkaniowego projektu.
 

Źródło: „Dziennik Bałtycki” 22.03.2011 | 2011-03-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniakamienice na wynajemlokale użytkowe do kupieniadomy na wynajem powiat Kościerskidomy na wynajem powiat Poznańskimieszkania na sprzedaż gmina Ciepielówdomy na sprzedaż gmina Wyszogróddomy na sprzedaż w Adamowiemieszkania na sprzedaż w Zaborowicachdomy na wynajem w Kowalicach

Deweloperzy

);