Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy to dobry czas na umowę z bankiem?

Magdalena Hojniak | 2018-12-06

Czy to dobry czas na umowę z bankiem?

Dla spłacających raty nie zanosi się na zmiany. Wydaje się, że to wciąż dobry czas na zaciąganie zobowiązań pozwalających na zakup mieszkania.

Zarówno osoby planujące zakup mieszkania przy pomocy kredytu hipotecznego, jak i ci, którzy już się na to zdecydowali, mogą odetchnąć z ulgą. W najbliższym czasie Rada Polityki Pieniężnej nie zamierza zmieniać wartości stóp procentowych. Podczas grudniowego posiedzenia zdecydowano, że pozostaną one na niezmienionym poziomie. To oznacza, że sprzyjająca kredytobiorcom passa trwa i finansowanie transakcji nieruchomościowych dzięki pomocy banków nadal jest wyjątkowo korzystne.

Czy w rzeczywistości jest aż tak dobrze, jak się wydaje? Eksperci przypominają klientom banków, aby zachować rozwagę i dobrze przeanalizować swoje możliwości finansowe. Kredyt mieszkaniowy jest bowiem długoletnim zobowiązaniem, a wzrost stóp procentowych wcześniej czy później jest nieunikniony. Tymczasem dane prezentowane przez Biuro Informacji Kredytowej pokazują, że nastroje konsumentów są coraz lepsze, co sprzyja odważniejszym decyzjom przy podpisywaniu umów kredytowych.

Analitycy rynku prognozują, że w 2018 r. padnie najwyższa od 10 lat kwota wynikająca z zaciągniętych kredytów. Popyt kredytowy i wysokie wartości kredytów z jednej strony wynikają z większych możliwości finansowych konsumentów, ale z drugiej są generowane przez wciąż rosnące ceny mieszkań. Często kupujący podejmują ryzyko, by wykorzystać czas, kiedy stawki 1 metra kwadratowego nie przekroczyły jeszcze granicy dostępności.  

Źródło: KRN.pl | 2018-12-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Pola ⋅ 11-12-2018 | 09:20

Na szczęsście sytuacja z kredytami trochę się poprawiła i zrobiło się stabilniej. Niedawno wzięłam kredyt na mieszkanie na Forum Wola, w wyborze banku pomógł mi doradca finansowy. Jasne, mgłoby być lepiej i taniej, ale myślę, że to nie najgorszy czas na zakup mieszkania.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

START CITY
Sand Hotel ****
Inwestycja Cieślewskiego 7A

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemgaraże do kupieniamieszkania poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedaż powiat Łowickimieszkania na sprzedaż powiat Gorzowskidomy na sprzedaż gmina Oświęcimmieszkania na sprzedaż gmina Batorzdomy na sprzedaż w Nowych Kotlicachmieszkania na wynajem w Glądachmieszkania na wynajem w Kobierne

Deweloperzy

);