Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czy możliwy będzie wykup gruntu pod biurowcami?

2011-07-06

Czy możliwy będzie wykup gruntu pod biurowcami?

Firmy, które są użytkownikiem wieczystym gruntu, będą mogły nabyć go na własność – to na razie propozycja.

Posłowie PO proponują, by wszyscy użytkownicy wieczyści, którym to prawo przysługiwało 13 października 2005 r., mogli przekształcić je we własność – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Obecnie przewłaszczać mogą osoby fizyczne i prawne, dysponujące nieruchomościami na cele mieszkaniowe lub rolne. Tej możliwości nie mają, np. firmy posiadające nieruchomości komercyjne.

Autorzy projektu, jak czytamy w „Rzeczpospolitej”, chcieliby zmian dwóch ustaw: z 29 lipca 2005 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości oraz z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Posłowie chcą pozbawić prawa wykupu Polski Związek Działkowców, państwowe i samorządowe osoby prawne oraz spółki zagraniczne. Poza tym parlamentarzyści, chcieliby wprowadzenia ograniczenia podwyżek opłat za użytkowanie wieczyste.

Posłowie PiS chcą przekształcenia użytkowania wieczystego we własność (wystarczyłby wniosek). Z kolei ludzie Lewicy chcą przeciwdziałać podwyżką opłat za użytkowanie wieczyste i też przewidują rozkładanie ich na raty. Wszystkie te projekty są po pierwszym czytaniu.

Źródło: „Rzeczpospolita” 5.07.2011 | 2011-07-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażdziałki do kupieniakamienice na wynajemdomy na sprzedaż powiat M. Rzeszówlokale użytkowe na wynajem powiat Choszczeńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Iławadomy na sprzedaż gmina Mińsk Mazowieckidomy na wynajem w Hornigachdomy na sprzedaż w Wisławiemieszkania na wynajem w Rdutów Nowy

Deweloperzy

);