Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cztery sposoby na spółdzielnie

2006-07-20

Cztery sposoby na spółdzielnie

Posłowie chcą wprowadzić zakaz ustanawiania spółdzielczego prawa do lokalu, zwiększyć odpowiedzialność zarządów i ustanowić niezależną kontrolę w spółdzielniach mieszkaniowych.

Posłowie chcą wprowadzić zakaz ustanawiania spółdzielczego prawa do lokalu, zwiększyć odpowiedzialność zarządów i ustanowić niezależną kontrolę w spółdzielniach mieszkaniowych – czytamy w "Gazecie Prawnej".

W Sejmie znajdują się cztery konkurencyjne projekty zmian ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Chodzi między innymi o przyspieszenie uwłaszczenia spółdzielców, zlikwidowanie możliwości ustanawiania spółdzielczego prawa do lokalu i zwiększenie uprawnień majątkowych spółdzielców, aby w końcu spółdzielcy stali się faktycznymi właścicielami majątku spółdzielni i aby przyspieszyć prace uwłaszczeniowe, które celowo blokują prezesi spółdzielni mieszkaniowych. Posłowie proponują również wprowadzenie zakazu łączenia członkostwa w radach nadzorczych z rjednoczesnym zatrudnieniem w spółdzielni. Autorzy projektów chcą wprowadzić do ustawy niezależne instytucje kontrolne przy Ministerstwie Budownictwa i nałożyć na zarządy obowiązek ogłaszania przetargów na mieszkania w przypadku wygaśnięcia spółdzielczego prawa do lokalu. Bardziej zachowawcze są propozycje rządu i Senatu.

Źródło: "Gazeta Prawna", 17.07.2006 | 2006-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

 

 

Super Oferta

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Dom na sprzedaż Płaza (woj....

Płaza (woj. Małopolskie) 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęlokale użytkowe do kupieniahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kolskidomy na sprzedaż powiat Jasielskidomy na wynajem gmina Zgierzlokale użytkowe na wynajem gmina Bobrownikidomy na wynajem w Anusiniemieszkania na wynajem w Ostrzycymieszkania na wynajem w Bronowie

Deweloperzy

);