Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cztery sposoby na spółdzielnie

2006-07-20

Cztery sposoby na spółdzielnie

Posłowie chcą wprowadzić zakaz ustanawiania spółdzielczego prawa do lokalu, zwiększyć odpowiedzialność zarządów i ustanowić niezależną kontrolę w spółdzielniach mieszkaniowych.

Posłowie chcą wprowadzić zakaz ustanawiania spółdzielczego prawa do lokalu, zwiększyć odpowiedzialność zarządów i ustanowić niezależną kontrolę w spółdzielniach mieszkaniowych – czytamy w "Gazecie Prawnej".

W Sejmie znajdują się cztery konkurencyjne projekty zmian ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Chodzi między innymi o przyspieszenie uwłaszczenia spółdzielców, zlikwidowanie możliwości ustanawiania spółdzielczego prawa do lokalu i zwiększenie uprawnień majątkowych spółdzielców, aby w końcu spółdzielcy stali się faktycznymi właścicielami majątku spółdzielni i aby przyspieszyć prace uwłaszczeniowe, które celowo blokują prezesi spółdzielni mieszkaniowych. Posłowie proponują również wprowadzenie zakazu łączenia członkostwa w radach nadzorczych z rjednoczesnym zatrudnieniem w spółdzielni. Autorzy projektów chcą wprowadzić do ustawy niezależne instytucje kontrolne przy Ministerstwie Budownictwa i nałożyć na zarządy obowiązek ogłaszania przetargów na mieszkania w przypadku wygaśnięcia spółdzielczego prawa do lokalu. Bardziej zachowawcze są propozycje rządu i Senatu.

Źródło: "Gazeta Prawna", 17.07.2006 | 2006-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażmieszkania na wynajeminne nieruchomości na zamianędomy na sprzedaż powiat Krasnostawskilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Krosnomieszkania na wynajem gmina Długosiodłomieszkania na wynajem gmina Milejczycedomy na wynajem w Kochanowiedomy na wynajem w Seroczyniemieszkania na sprzedaż w Borowcu

Deweloperzy

);