Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czar komunizmu

2011-07-20

Czar komunizmu

W piątek (22 lipca) zostanie otwarte Kino KC w byłym Domu Partii.

W piątek (22 lipca) zostanie otwarte Kino KC w byłym Domu Partii. Kino powstało w zabytkowym budynku przy ulicy Nowy Świat, który najpierw był siedzibą Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a później Giełdy Papierów Wartościowych. Jest nazywany Domem Partii lub Białym Domem. W 2009 r. został uznany zabytkiem. Znajdują się w nim oryginalne drzwi, archiwalne obrazy przedstawiające towarzyszy polskich i radzieckich, tomy dzieł Lenina. Legendy owiały podziemia budynku, o których mówi się, że posiadają tajemnicze korytarze do Pałacu Kultury i Nauki czy na stację kolejową.

Kino KC nawiązuje do tradycji budynku swoją nazwą oraz wystrojem socrealistycznym. Znajduje się w byłej sali konferencyjnej KC PZPR. Pomimo niewielkich rozmiarów (138 miejsc), sala projekcyjna jest funkcjonalna. Została tak skonstruowana, by można było dostosować ją do poszczególnych wydarzeń artystycznych.

Źródło: KRN.pl | 2011-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemkamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Dzierżoniowskidomy na wynajem powiat Świdnickidomy na wynajem gmina Łobezlokale użytkowe na sprzedaż gmina Gołańczdomy na wynajem w Trzęsaczudomy na sprzedaż w Chodkowo-Załogachmieszkania na sprzedaż w Kajetanowie

Deweloperzy

);