Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Czar komunizmu

2011-07-20

Czar komunizmu

W piątek (22 lipca) zostanie otwarte Kino KC w byłym Domu Partii.

W piątek (22 lipca) zostanie otwarte Kino KC w byłym Domu Partii. Kino powstało w zabytkowym budynku przy ulicy Nowy Świat, który najpierw był siedzibą Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a później Giełdy Papierów Wartościowych. Jest nazywany Domem Partii lub Białym Domem. W 2009 r. został uznany zabytkiem. Znajdują się w nim oryginalne drzwi, archiwalne obrazy przedstawiające towarzyszy polskich i radzieckich, tomy dzieł Lenina. Legendy owiały podziemia budynku, o których mówi się, że posiadają tajemnicze korytarze do Pałacu Kultury i Nauki czy na stację kolejową.

Kino KC nawiązuje do tradycji budynku swoją nazwą oraz wystrojem socrealistycznym. Znajduje się w byłej sali konferencyjnej KC PZPR. Pomimo niewielkich rozmiarów (138 miejsc), sala projekcyjna jest funkcjonalna. Została tak skonstruowana, by można było dostosować ją do poszczególnych wydarzeń artystycznych.

Źródło: KRN.pl | 2011-07-20

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemhale i magazyny do kupieniahale i magazyny na wynajemdomy na wynajem powiat Pabianickimieszkania na sprzedaż powiat Cieszyńskilokale użytkowe na wynajem gmina Ciechanowiecmieszkania na sprzedaż gmina Sanokmieszkania na sprzedaż w Krzywonodzedomy na wynajem w Kuźnicy Zbąskiejdomy na wynajem w Polichnie

Deweloperzy

);