Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cracovia dzierżawcą stadionu

2011-08-08

Cracovia dzierżawcą stadionu

Według umowy Cracovia będzie ponosić koszty utrzymania stadionu oraz wpłacać do budżetu miasta ponad 1 mln zł rocznie.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezes klubu MKS Cracovia Janusz Filipiak podpisali 4 sierpnia umowę dzierżawy stadionu przy ul. Kałuży 1. Według dokumentu, Cracovia będzie ponosić koszty utrzymania stadionu w kwocie ok. 6 mln rocznie. Każdego roku zapłaci też do budżetu miasta ponad 1 mln zł.

Nowy stadion Cracovii został oddany do użytkowania we wrześniu ubiegłego roku po jego ekspresowej modernizacji. Prace przeprowadziło konsorcjum Alpine-Budus złożone z firm: niemieckiej Alpine Bau Deutschland AG, austriackiej Alpine Bau GmbH oraz polskich Alpine Construction Polska sp. z o.o i KPBP „Budus" SA. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ok. 157 mln zł.

Modernizacja stadionu polegała na wyburzeniu starego obiektu z trybunami ziemnymi i wybudowaniu nowego, spełniającego wymagania licencyjne PZPN, z trybunami przekrytymi, mieszczącymi ponad 15 tys. osób. W efekcie nowa bryła obiektu została okrzyknięta „Budową Roku 2010” w konkursie zorganizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współpracy z Ministerstwem Infrastruktury i Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego.

Źródło: KRN.pl | 2011-08-08

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdomy na zamianędomy do kupieniadomy na wynajem powiat M. Łódźdomy na sprzedaż powiat Mogileńskilokale użytkowe na wynajem gmina Zabrodziemieszkania na wynajem gmina Głogów Małopolskidomy na sprzedaż w Karolewiedomy na sprzedaż w Łyszczarzedomy na wynajem w Widawie

Deweloperzy

);