Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Chodnik sposobem na walkę ze smogiem

Dominik Wielgus | 2019-04-16

Chodnik sposobem na walkę ze smogiem

Chodniki oczyszczające powietrze to warszawski sposób na poprawę jakości powietrza. W Europie jest to pierwsza inwestycja realizowana z takim rozmachem.

Warszawscy drogowcy za pomocą nowoczesnych technologii chcą zapewnić mieszkańcom komfort, bezpieczeństwo i przede wszystkim czyste powietrze. Jest to kolejny z elementów wprowadzanych przez miasto, które w ten sposób ma zamiar poprawić jakość powietrza w stolicy.

Chodniki antysmogowe nie rozwiążą za nas problemu zanieczyszczeń powietrza i niskiej emisji, ale mogą skutecznie przyczynić się do eliminacji niebezpiecznych substancji pochodzących z ruchu drogowego – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Właściwości fotokatalityczne i cement z nanometrycznego dwutlenku tytanu wykorzystywanego przy produkcji są głównymi czynnikami wpływającymi na to, jak płyty chodnikowe neutralizują smog. Dzięki promieniom słonecznym, dochodzi na jego powierzchni do redukcji szkodliwych związków. Rozkładane związki stają się nieszkodliwe, a następnie wraz z wodą deszczową spływają do gleby. Koszty wykonania antysmogowego betonu są niewiele wyższe od standardowego.  

Źródło: KRN.pl | 2019-04-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

wielka "ściema" ⋅ 25-04-2019 | 14:17

To jak to jest: szkodliwe związki się redukują czy poprzez rozkład są nieszkodliwe ? Albo jedno albo drugie, bo takim pisaniem to jest zamydlanie ludziom oczu. Poza tym co to znaczy "niewiele wyższe". Ktoś kto wydaje pieniądze podatnika to takimi zwrotami właśnie "ściemnia" podatnikom. Ktoś już liczył ile jest kilometrów chodników w Warszawce ... i ile lat to zajmie ?

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Nowa 5 dzielnica - lokale...
NY Residence, lokal usługowy
Sand Hotel ****
START CITY

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniadomy na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na wynajem powiat Włocławskilokale użytkowe na wynajem powiat Żywieckilokale użytkowe na wynajem gmina Dubienkadomy na wynajem gmina Maków Podhalańskidomy na wynajem w Studziankach Pancernychdomy na sprzedaż w Businamieszkania na sprzedaż w Zalesie Przywidzkie

Deweloperzy

);