Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Chętni powiedzą, jak chcą mieszkać

Magdalena Hojniak | 2019-03-13

Chętni powiedzą, jak chcą mieszkać
W Giżycku powstaną

Giżycko sprawdzi, jakie oczekiwania wobec planowanych w mieście „Mieszkań Plus” mają jego mieszkańcy.

Osoby mieszkające w Giżycku, zainteresowane ofertą mieszkaniową miasta proponowaną w ramach „Mieszkania Plus”, mogą zgłosić swoje oczekiwania. Władze miasta uruchomiły system ankiet, za pośrednictwem którego mieszkańcy będą mieli okazję przedstawić, jakie ich zdaniem powinny być lokale. Istotną częścią analizy popytu jest również zbadanie możliwości finansowych potencjalnych najemców w zakresie utrzymania wynajmowanego mieszkania. Ponadto zainteresowani wypowiedzą się w kwestii liczby pokoi, metrażu czy stosunku do garaży podziemnych.

Zaplanowana w Giżycku inwestycja powstanie w formule PPP, co pozytywnie zaopiniowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W ten sposób miasto ma się wzbogacić o 100 mieszkań zlokalizowanych w śródmieściu, w pobliżu dworca. Najem ma być poprzedzony kaucją odpowiadającą opłacie 6-miesięcznego czynszu. Jego stawka w skali miesiąca ma się mieścić w granicach 25-30 zł/mkw. Poznanie potrzeb mieszkańców pozwoli trafniej na nie odpowiedzieć, a zaprezentowanie ich inwestorowi ułatwi odpowiednie zaprojektowanie zabudowy.

Miasto już wcześniej zorganizowało ankietę, dzięki której poznano liczbę osób zainteresowanych taką formą mieszkalnictwa. Wówczas w ankiecie wzięło udział 300 mieszkańców. Pierwszeństwo do lokali mają mieć rodziny nieposiadające własnego mieszkania. Już wkrótce władze Giżycka opracują regulamin punktowania kandydatów.  

Źródło: Portalsamorzadowy.pl | 2019-03-13

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

NY Residence, lokal usługowy
Nowa 5 dzielnica - lokale...
START CITY
Sand Hotel ****

NY Residence, lokal usługowy

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

Nowa 5 dzielnica - lokale...

Kraków, Krowodrza, ul. Wrocławska 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice na zamianęhale i magazyny do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat M. Płockdomy na wynajem powiat Słubickimieszkania na sprzedaż gmina Zbrosławicelokale użytkowe na wynajem gmina Magnuszewmieszkania na wynajem w Straszkowiemieszkania na sprzedaż w Szczepkowo-Pawełkachmieszkania na sprzedaż w Niedźwiedzi

Deweloperzy

);