Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny starych domów pójdą w dół

2008-01-21

Ceny starych domów pójdą w dół

Ceny ziemi w dobrych lokalizacjach będą w tym roku rosnąć niezależnie od regionu. Podobnie będzie z dobrze położonymi domami, bo ceny gruntów nieubłaganie podnoszą stawki za budynki jednorodzinne. Tylko słabnący popyt może spowodować ich spadek.

Ceny ziemi w dobrych lokalizacjach będą w tym roku rosnąć niezależnie od regionu – zauważa „Rzeczpospolita”. Podobnie będzie z dobrze położonymi domami, bo ceny gruntów nieubłaganie podnoszą stawki za budynki jednorodzinne. Tylko słabnący popyt może spowodować ich spadek.

Sytuacja na rynku domów w 2008 roku będzie determinowana przede wszystkim stabilizacją cen spowodowaną odnotowanym już w czwartym kwartale 2007 r. malejącym popytem – czytamy dalej. Dodatkowym czynnikiem ograniczającym popyt na całym rynku nieruchomości jest mniejsza dostępność drożejących kredytów.

Według dziennika planowana liberalizacja prawa budowlanego mająca na celu ułatwienia w realizacji indywidualnych inwestycji budowlanych ma wpłynąć na wzrost podaży. Inwestycje związane z przygotowaniami do Euro 2012 i zapowiadana budowa obwodnic największych miast powodują, iż wielu klientów odkłada plany budowy domu, oczekując zwiększenia podaży i spadku cen ziemi pod budowę w atrakcyjnych, gwarantujących lepszą komunikację, lokalizacjach. Rosnąca podaż domów nowych, nowoczesnych technologicznie, przekłada się przy tym na zdecydowany spadek zainteresowania klientów domami budowanymi 15 i więcej lat temu. Właściciele tych domów, zwłaszcza w mniej ciekawych lokalizacjach, będą zmuszeni do obniżenia oczekiwanych cen sprzedaży – prognozuje „Rzeczpospolita”.

Źródło: „Rzeczpospolita” 20.01.2008 | 2008-01-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemdomy na wynajemdomy do kupieniadomy na wynajem powiat Ząbkowickilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Nowy Sączlokale użytkowe na sprzedaż gmina Opole Lubelskiedomy na wynajem gmina Narewkadomy na sprzedaż w Stary Wiecmieszkania na wynajem w Starostwo Szadekdomy na sprzedaż w Brykach

Deweloperzy

);