Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny mieszkań w Warszawie są wysokie, ale niższe, niż w innych europejskich stolicach

Anna Panikowska-Filipek | 2021-09-06

Ceny mieszkań w Warszawie są wysokie, ale niższe, niż w innych europejskich stolicach
Warszawa ze średnimi cenami na poziomie 11 600 zł/mkw. uplasowała się na 17 miejscu w rankingu.

Z danych pozyskanych przez AMRON wynika, że średnia cena nieruchomości w Warszawie wynosi 11 600 zł/mkw., podczas gdy w Pradze za mieszkanie o zbliżonym metrażu i standardzie trzeba zapłacić średnio 17 096 zł/ mkw., a w Paryżu aż 43 426 zł/mkw.

Gdzie w Europie mieszkania są najdroższe?

W badaniu uwzględniono 25 stolic zlokalizowanych na starym kontynencie. Pod uwagę brano mieszkania w przedziale 45-55 mkw., znajdujące się w ścisłym centrum miasta i wykończone w średnim standardzie. Dane na temat cen mieszkań pozyskiwano natomiast zarówno w oficjalnych raportów, takich jak Eurostat jak i z popularnych w danym kraju serwisów ogłoszeniowych.

Zebrane w ten sposób informacje jednoznacznie wskazują, że najwięcej za mieszkanie trzeba zapłacić w stolicy Francji. Na wyjątkowo wysokie ceny wpływa duży popyt generowany głównie przez zagranicznych kupców praz stosunkowo niewielka podaż. Na drugim miejscu znalazł się Luksemburg – tam za mieszkanie trzeba zapłacić średnio 37 460 zł/mkw. Nieco taniej było w Sztokholmie (26 190 zł/mkw.), Amsterdamie, Kopenhadze i Helsinkach.

Najtańsze nieruchomości można było natomiast nabyć w stolicy Bułgarii – średni koszt to 5 015zł/ mkw., Bukareszcie – 5 200 zł/mkw. oraz Rydze – 5 790 zł/mkw. Wyraźnie pokazuje to, że państwa znajdujące się w Europie Środkowo-Wschodniej wciąż cechują się niższym wzrostem cen. Najdrożej jest natomiast w Europie Północnej.

 

Jak w rankingu wypadła Polska?

Warszawa ze średnimi cenami na poziomie 11 600 zł/mkw. uplasowała się na 17 miejscu w rankingu, tym samym wyprzedzając m.in. Bukareszt, Zagrzeb i Wilno. Ciekawy jest również fakt, że u naszych sąsiadów mieszkania są znacznie droższe. W stolicy Słowacji trzeba za nie zapłacić ok. 12 362 zł/mkw., a w stolicy Czech aż 17 096 zł/ mkw.
 

Źródło: KRN.pl | 2021-09-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki do kupienialokale użytkowe poszukiwane do wynajęciahale i magazyny na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Kielcelokale użytkowe na sprzedaż powiat Pruszkowskimieszkania na sprzedaż gmina Postominomieszkania na wynajem gmina Grodziskdomy na sprzedaż w Nowej Wsimieszkania na sprzedaż w Henrykowiemieszkania na sprzedaż w Zemborzynie Pierwszym

Deweloperzy

);