Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny materiałów budowlanych nie wzrosną gwałtownie

2008-05-26

Ceny materiałów budowlanych nie wzrosną gwałtownie

Deweloperzy i prywatni inwestorzy oczekują powrotu cen materiałów do stanu z początku 2007 roku. Jednak jest to mało prawdopodobne ze względu na rosnące koszty pracy o 20 proc.

Deweloperzy i prywatni inwestorzy oczekują powrotu cen materiałów do stanu z początku 2007 roku. Jednak jest to mało prawdopodobne ze względu na rosnące koszty pracy o 20 proc. – informuje „Gazeta Prawna”.

Eksperci rynku materiałów budowlanych zwracają uwagę, że w 2008 roku nie powtórzy się scenariusz sprzed 12 miesięcy, kiedy to ceny niektórych materiałów budowlanych w ciągu kilku tygodni wzrosły o 100 proc. Według obliczeń firmy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku – ceny materiałów budowlanych w całym 2007 roku poszły w górę średnio o 29,6 proc. Jak czytamy dalej, liderem wzrostu cen w I kwartale 2008 roku były sztuczne kruszywa budowlane, które podrożały o 10,5 proc. Wapno gaszone podrożało o 4,6 proc. Spośród materiałów ceramicznych oraz wapienno-piaskowych najbardziej zdrożały dachówki. Za holenderkę I gatunku trzeba było zapłacić średnio 3,67 zł za sztukę (wzrost o 2,8 proc.).

Zupełnie inaczej niż przed rokiem wygląda sytuacja w przypadku ceramicznych materiałów ściennych – podaje dziennik. Według wyliczeń ekspertów ogółem towar z tej grupy asortymentowej potaniał o 0,31 proc. Jest to całkowite odwrócenie ubiegłorocznego trendu. Warto przypomnieć, że w II kwartale 2007 r. rekordowy wzrost odnotowano w przypadku pustaków ceramicznych typu MAX, których cena zmieniła się aż o 116 proc. Przedsiębiorcy budowlani zwracają uwagę za pozytywne zjawiska występujące na rynku. Tanieje bowiem styropian, ceramika budowlana, papy.

Źródło: „Gazeta Prawna” 23.05.2008 | 2008-05-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażhale i magazyny na wynajemdomy na sprzedaż powiat Ełckilokale użytkowe na wynajem powiat Mikołowskidomy na sprzedaż gmina Leskomieszkania na sprzedaż gmina Ciasnadomy na wynajem w Złotnikach Kujawskichdomy na sprzedaż w Nurmieszkania na wynajem w Kiszewkie

Deweloperzy

);