Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Ceny domów w Wielkiej Brytanii wzrosły

2009-04-03

Ceny domów w Wielkiej Brytanii wzrosły

Po raz pierwszy od października 2007 r. ceny domów w Anglii poszły w marcu w górę – podaje budowlana kasa oszczędnościowa Nationwide Bulding Society.

Po raz pierwszy od października 2007 r. ceny domów w Anglii poszły w marcu w górę – podaje budowlana kasa oszczędnościowa Nationwide Bulding Society.

 
Według Nationwide nadmierny optymizm w sprawie trendów rynkowych nie jest jednak wskazany – informuje Gazeta.pl. W marcu ceny domów wzrosły o 0,9 proc. po tym, gdy w lutym spadły o 1,9 proc. Średnia cena domu w Wielkiej Brytanii sięga obecnie 151 tys. funtów. Spadek cen domów w wymiarze rocznym wyniósł w marcu 15,7 proc. w porównaniu z 17,6 proc. w lutym.

 

Sytuacja na brytyjskim rynku mieszkaniowym znacznie pogorszyła się w ostatnich miesiącach w następstwie kryzysu finansowego, zniechęcającego banki do pożyczania pieniędzy – czytamy dalej. Naczelna ekonomistka Nationwide, Fionnuala Earley, zauważa, że obecnie na brytyjskim rynku nieruchomości nie mamy do czynienia z początkiem szybkiej odnowy, lecz raczej z powrotem kupujących, którzy odkładali transakcje przez okres najgorszych finansowych zaburzeń pod koniec 2008 r.

 

Źródło: Gazeta.pl 2.04.2009 | 2009-04-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniainne nieruchomości na wynajemgaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Pszczyńskidomy na wynajem powiat Wodzisławskimieszkania na wynajem gmina Bolimówmieszkania na sprzedaż gmina Grajewomieszkania na wynajem w Galinkachmieszkania na wynajem w Kopytnikumieszkania na sprzedaż w Brzezinach

Deweloperzy

);