Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Centrum bez patosu

2008-12-15

Centrum bez patosu

Trzecią inwestycją zgłoszoną do Nagrody im. prof. Janusza Bogdanowskiego jest kamienica przy ul. Miodowej 24. Jeden z jurorów zauważył, że budynek nie emanuje zbędnym patosem.

 

Trzecią inwestycją zgłoszoną do Nagrody im. prof. Janusza Bogdanowskiego jest kamienica przy ul. Miodowej 24. Jeden z jurorów zauważył, że budynek nie emanuje zbędnym patosem – donosi „Gazeta Wyborcza”. 
 
Budynek Centrum Społeczności Żydowskiej na Kazimierzu od momentu powstania wzbudza różne emocje. W czerwcu 2008 r. czytelnicy Gazety zgłosili go do plebiscytu Archi-Szopa. Jednak szybko okazało się, że obiekt ma też wielu fanów, m.in. wśród członków Stowarzyszenia Archi-Szopa. Nowe Centrum wpisano w istniejącą zabudowę Kazimierza – budynek stanął na terenie należącym do Żydowskiej Gminy Wyznaniowej, tuż za synagogą Tempel. Inwestorem jest Fundacja „World Jewish Relief", reprezentowana w Krakowie przez firmę Day & Johnson. Natomiast fundatorem jest książę Walii – dodaje dziennik.
 

Ten oryginalny budynek można najprościej scharakteryzować jako współczesą kamienicę narożną – czytamy dalej. Na uznanie zasługuje wysoka jakość zastosowanych materiałów. Mieszane uczucia może budzić ostatnia, czwarta kondygnacja, której detal przywodzi na myśl formy orientalne. Jurorzy Nagrody im. prof. Bogdanowskiego uznali, że właśnie ten element buduje charakter obiektu i należy odbierać go z lekkim przymrużeniem oka. Według jednego z jurorów jest to ciekawy i przemyślany budynek, umiejętnie wpisany w kontekst otoczenia.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Kraków 14.12.2008 | 2008-12-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażgaraże do kupieniainne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Bydgoskimieszkania na wynajem powiat Chojnickilokale użytkowe na wynajem gmina Boguty-Piankilokale użytkowe na wynajem gmina Wohyńdomy na wynajem w Niedzieliscemieszkania na wynajem w Faustynowiemieszkania na wynajem w Bobrownikach

Deweloperzy

);