Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cel: bezpieczny Kozanów

2012-04-03

Cel: bezpieczny Kozanów

Trwają prace przygotowawcze pod budowę wału wzdłuż Odry, który osłoni wrocławskie osiedle przed wodami powodziowymi.

Trwają prace przygotowawcze pod budowę wału wzdłuż Odry, który osłoni wrocławskie osiedle przed wodami powodziowymi. Pierwszy etap prac objął demontaż ogródków działkowych. Teraz robotnicy wytną część drzew i oczyszczą teren.

Do maja 2013 r. na przygotowywanym gruncie powstanie nasyp. Wał będzie biegł od mostu Maślickiego na Ślęzie, wzdłuż ul. Nadrzecznej, Gwareckiej i Ignuta, aż do komendy policji przy ul. Połbina. Docelowo całkowita długość nasypu to ponad 1 km, średnia wysokość – 3 m, a szerokość u podstawy – 30 m. Celem zapewnienia maksymalnej szczelności konstrukcja zabezpieczona zostanie matami bentonitowymi charakteryzującymi się wysoką hydroizolacyjnością.

Usypywanie wału, które pochłonie 9,5 mln zł, potrwa do maja 2013 r. Równolegle trwać będzie przebudowa kolektora Odra. Jest ona konieczna, bo przebiega on przez linię przyszłego wału. Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na 12,8 mln zł. Obie inwestycje będą finansowane z budżetu miasta, rządowego programu „Odra 2006” i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Źródło: KRN.pl | 2012-04-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemkamienice na zamianędziałki do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Nowomiejskidomy na sprzedaż powiat Kędzierzyńsko-Kozielskimieszkania na wynajem gmina Głubczycemieszkania na wynajem gmina Zagnańskmieszkania na wynajem w Szewiedomy na wynajem w Białociniedomy na sprzedaż w Pyskowicach

Deweloperzy

);