Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Cała Europa w tyle za Krakowem

2007-02-16

Cała Europa w tyle za Krakowem

Kraków jest najatrakcyjniejszym europejskim miastem pod względem inwestycji w nieruchomości.

Kraków jest najatrakcyjniejszym europejskim miastem pod względem inwestycji w nieruchomości. Jak czytamy w „Gazecie Wyborczej", taką wiadomość ogłosił opiniotwórczy angielski dziennik „Guardian".

Według „Guardiana" Kraków czeka potężny wzrost cen mieszkań w najbliższych latach. To wniosek płynący z dorocznego raportu Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (RICS), organizacji liczącej ponad 120 tys. członków i mającej 136 lat tradycji - donosi „Gazeta Wyborcza”. RICS porównał wzrost cen nieruchomości w 26 europejskich krajach. Na czele listy znalazł się Kraków.

Anglicy nie szczędzą pochwał stolicy Małopolski. Oprócz ogólnokrajowego rozwoju gospodarki autorzy przypominają, że to w Krakowie znajduje się największy średniowieczny rynek Europy, dziesiątki muzeów i galerii oraz architektura sprzed 800 lat, a jego uroda sprawiła, że miasto trafiło na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na pozycję Krakowa pozytywnie wpływają również świetne połączenia lotnicze, a także tysiące młodych ludzi, w tym mnóstwo studentów, dzięki którym miasto zyskuje niezwykle dynamiczny charakter.

„Guardian" twierdzi, że krakowski rynek nieruchomości czeka jeszcze co najmniej pięć lat wzrostu, a ceny w tym czasie mogą ulec podwojeniu.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”, 12.02.2007 | 2007-02-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniadziałki do kupieniadziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Tureckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Strzeleckilokale użytkowe na sprzedaż gmina Buczkowicedomy na wynajem gmina Mrozymieszkania na sprzedaż w Turzniemieszkania na wynajem w Ursynowiemieszkania na wynajem w Czmońcu

Deweloperzy

);