Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Bulwarowe niedostatki

2011-06-04

Bulwarowe niedostatki

Każde miasto, przez które przepływa duża rzeka, powinno wykorzystywać ten fakt jako szansę na swój rozwój, a nie uciążliwość.

Każde miasto, przez które przepływa duża rzeka, powinno wykorzystywać ten fakt jako szansę na swój rozwój, a nie uciążliwość. Przykład takich miast jak Amsterdam, Sztokholm czy Praga stanowi potwierdzenie, że rzeka w mieście jest okazją do stworzenia wyjątkowej strefy urbanistycznej, efektywnie wykorzystującej wodny potencjał. W Krakowie od wielu lat istnieje problem zagospodarowania terenów wzdłuż Wisły. Mimo że w pobliżu jej nabrzeża ciągle powstają hotele i stawiane są barki, to rozwiązania tego typu nie są w stanie wypełnić luki będącej bolączką miasta.

Mozolnie powstający miejscowy plan zagospodarowania bulwarów wiślanych jak dotąd nie zdołał przynieść odpowiedzi na pytanie: jak wykorzystać 217 ha terenów po obu stronach rzeki, aby Kraków jak najwięcej na tym zyskał? Gdyby tego było mało, coraz częściej mówi się o rozpoczęciu prac nad planem od nowa. Na dłużej odsunie to moment, kiedy bulwary w mieście staną się dumą krakowian - podaje „Gazeta Wyborcza”.
 
W projekcie planu istnieje wiele luk, których wypełnienie utrudniają konflikty na linii miasto – inwestorzy. Teren wokół hotelu forum, należący do spółki Wawel-Imos, należy do tego rodzaju problematycznych miejsc. Różnorodność bulwarów jest według Cracovia Urbs Europea priorytetem, dlatego nie powinny one stać się tunelem obustronnie zabudowanym apartamentowcami, ale przestrzenią nieskrępowaną, wkomponowaną w pejzaż Krakowa.

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” | 2011-06-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniadziałki na wynajemhale i magazyny na wynajemmieszkania na sprzedaż powiat Tarnowskidomy na sprzedaż powiat Chodzieskilokale użytkowe na sprzedaż gmina M. Bielsko-Białadomy na wynajem gmina Kutnodomy na wynajem w Dorożkachdomy na wynajem w Łękniemieszkania na sprzedaż w Krauszowie

Deweloperzy

);