Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Budujemy nowy Kraków

2004-11-26

Budujemy nowy Kraków

Pod patronatem „Krakowskiego Rynku Nieruchomości”: 16 listopada 2004 r. w ramach Tygodnia Kół Naukowych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie odbył się wykład poświęcony tematyce wizerunku Krakowa.

Organizatorami spotkania byli członkowie Koła Naukowego Grunt działającego pod opieką prof. dr hab. Adama Nalepki z katedry ekonomiki nieruchomości i procesu inwestycyjnego Akademii Ekonomicznej. Do uczestnictwa w tym spotkaniu zaproszono Piotra Michalskiego dyrektora inwestycji Buma Square Business Park i Marka Paszucha wiceprezesa Agencji Rozwoju Miasta SA. Prelegenci w swoich wystąpieniach mówili o wpływie budownictwa komercyjnego i rewitalizacji komunikacji na wizerunek miasta.

Poprzez rozwój i rozbudowę Kraków z małego przedwojennego miasta o powierzchni zaledwie 78 km kw. liczącego 180 tysięcy mieszkańców przekształcił się w obecne miasto. Ale to nie koniec przemian. Kraków wciąż jest przebudowywany i rozbudowywany. W miejscu już dzisiaj nie istniejących bądź nie funkcjonujących zakładów czy fabryk powstają nowe obiekty jak np. kompleks biurowy Buma Square Business Park przy ul. Wadowickiej 6 (na terenach byłej drukarni wydawniczej im. Anczyca). Całość kompleksu składa się z kilku budynków o łącznej powierzchni 36 tys. km kw. i standardzie spełniającym wymagania rynku i przepisów budowlanych. Realizacja tej inwestycji odbywa się etapowo. W oddanych już do użytku budynkach 85 proc. stanowią powierzchnie biurowe, a pozostałe 15 proc. lokale handlowo-usługowe. Bardzo dobra lokalizacja zwiększa atrakcyjność Business Parku. Zapotrzebowanie na tego typu obiekty ciągle wzrasta, co świadczy o rozwoju miasta.

Zdaniem Marka Paszuchy „Głównym czynnikiem rozwoju miasta jest dostępność komunikacyjna. (...). To, co obecnie się buduje i będzie budowane w najbliższych latach to operacja na otwartym sercu” – mowa o nieustannie przeprowadzanych remontach, modernizacjach i budowach, które czasami bywają dużym utrudnieniem dla mieszkańców miasta. Od stycznia przyszłego roku czekają nas kolejne remonty z kompletną przebudową Ronda Mogilskiego, ponieważ jego środek przesunie się geometrycznie – oddali się od Ogrodu Botanicznego. Będą budowane brakujące odcinki tunelu dla szybkiego tramwaju, kontynuowane prace przy budowie Regionalnego Dworca Autobusowego z Galerią Kraków.

Ciekawy i aktualny temat wykładu wzbudził zainteresowanie wśród zgromadzonych słuchaczy, co oznacza, że nie jest im obojętny wizerunek Krakowa. Jak będzie wyglądał Kraków za kilka lat? Z pewnością pod względem komunikacji będzie odpowiadał standardom miast europejskich. Najważniejsze, aby nowe inwestycje i przeprowadzane modernizacje wpłynęły pozytywnie na wizerunek miasta i stwarzały możliwości lepszego komunikowania się nie tylko odwiedzającym go turystom, ale przede wszystkim jego mieszkańcom.

(waw)


Źródło: „Krakowski Rynek Nieruchomości” nr 23/2004 | 2004-11-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażmieszkania na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat M. Lesznolokale użytkowe na wynajem powiat Wschowskimieszkania na wynajem gmina Jarosławmieszkania na sprzedaż gmina Oleśnicadomy na wynajem w Nowej Wsimieszkania na wynajem w Mchachdomy na sprzedaż w Dębowcu

Deweloperzy

);